Aptauja: Latvijas hokeja izlases spēlēm šogad sekojuši līdzi 60% iedzīvotāju

Latvijas izlases hokejisti
Latvijas izlases hokejisti Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas izlases spēlēm šī gada pasaules čempionātā hokejā, kas norisinās Slovākijā, sekojuši līdzi aptuveni 60% iedzīvotāju, noskaidrots pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktajā aptaujā.

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% aptaujāto norādījuši, ka nesekoja līdzi Latvijas izlases spēlēm, savukārt atlikušie 3% respondentu nespēja sniegt skaidru atbildi.

Salīdzinoši augstāka interese par Latvijas izlases panākumiem pasaules čempionātā hokejā bija vērojama vīriešu vidū, tomēr arī vairākums sieviešu interesējās par šo notikumu - Latvijas izlases spēlēm līdzi sekoja 68% aptaujāto vīriešu un 51% sieviešu.

Tāpat augstāka interese par Latvijas izlases panākumiem hokeja čempionātā bijusi latviski runājošās ģimenēs - spēlēm sekoja līdzi 68% latviski runājošo ģimeņu pretstatā 48% citās valodās runājošo ģimeņu.

Aptauju veica pētījumu kompānija veica laikā no 14.maija līdz 16.maijam, internetā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kā ziņots, Latvijas hokeja izlase, aizvadot lielisku trešo trešdaļu, otrdien Slovākijā notiekošā pasaules čempionāta pēdējā mačā ar rezultātu 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pieveica Norvēģijas valstsvienību.

Latvija turnīru iesāka ar uzvaru 5:2 pār Austriju, pēc tam sekoja zaudējums 1:3 Šveicei, turpinājumā tika gūts panākums 3:0 pār Itāliju, ceturtdien ciesta neveiksme 3:6 pret Čehiju, bet sestdien - 1:3 pret Krieviju. Pirmdien Latvija cienījami ar 4:5 piekāpās pasaules čempionei Zviedrijai, tādējādi zaudējot cerības uz ceturtdaļfinālu.