Izdarīts spēcīgs spiediens! Terēza Meja varētu paziņot atkāpšanās datumu

Terēze Meja

FOTO: Reuters/ScanPix

Sagaidāms, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien, 24. maijā, paziņos savu atkāpšanās datumu, valdībā pieaugot pretestībai viņas jaunākajiem "Brexit" plāniem, vēsta britu mediji.

Viņai piektdien paredzēta tikšanās ar konservatīvo parlamentāriešu komitejas vadītāju Greiemu Breidiju un pēc tās viņa varētu paziņot demisija datumu, vēsta ziņu aģentūra "Press Association".

"Cerams, ka viņa viņa kā toriju līdere atkāpsies, manuprāt, 10. jūnijā vai pirms tam, un cerams, ka viņa paliks par premjera pienākumu izpildītāju līdz jauna toriju līdera ievēlēšanai," pavēstīja avots komitejā.

Meja bija iepriekš solījusi, ka nosauks atkāpšanās datumu pēc vēl viena balsojuma par "Brexit" vienošanos, kurš parlamentā ticis noraidīts jau trīs reizes.

Taču uz viņu visu šo nedēļu tiek izdarīts spēcīgs spiediens demisionēt, kad konservatīvie un opozīcijā esošie leiboristi paziņoja, ka neatbalstīs viņas jaunākos "Brexit" plānus.

Bija paredzēts, ka valdība piektdien publicēs Mejas "Brexit" likumprojektu, par kuru bija iecerēts balsot jūnija sākumā, taču ceturtdien valdība paziņoja, ka šos plānus atliek.

Tiek ziņots, ka ārlietu ministrs Džeremijs Hants ieteicis Mejai likumprojektu vispār atmest, bet iekšlietu ministrs Sadžids Džavids stingri iebilst pret ideju nodot "Brexit" vienošanos apstiprināšanai referendumā.

Meja martā apsolīja, ka atkāpsies no amata, tiklīdz parlaments apstiprinās viņas panākto "Brexit" vienošanos.

Gandrīz trīs gadus pēc referenduma, kurā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), joprojām nav skaidrs, kad, kā un vai tas vispār notiks.

Lielbritānijas parlaments ir trīs reizes noraidījis Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem.

Rezultātā Meja piekrita pārējo ES dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt "Brexit" līdz, vēlākais, 31.oktobrim, lai novērstu haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau aprīlī.

Uz augšu