Lielbritānija atliek balsojumu par "Brexit" likumprojektu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Ceturtdien, 23. maijā, Lielbritānijas valdība atlikusi jūnija sākumā parlamentā iecerēto balsojumu par "Brexit" likumprojektu.

"Mēs sniegsim palātai jaunāko informāciju par izstāšanās vienošanās likuma publicēšanu un iesniegšanu pēc mūsu atgriešanās no vasarsvētku brīvdienām," deputātiem pavēstīja valdības amatpersona Marks Spensers.

Pēc viņa teiktā, valdība bija plānojusi balsojumu parlamentā par "Brexit" vienošanos rīkot 7. jūnijā.

Jūnija sākumā parlamentā bija plānots iesniegt jaunu breksita likumprojektu. Iepriekšējās trīs reizes parlaments noraidīja Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem.

Jaunajā likumprojektā veikti vairāki labojumi, tostarp iekļauts piedāvājums sarīkot balsojumu parlamentā par to, vai nodot "Brexit" vienošanos apstiprināšanai referendumā.

Referendums būtu jāsarīko, pirms breksita vienošanās tiek ratificēta.

Referendums par vienošanos ir galvenā leiboristu prasība, bet pret to iebilst konservatīvie, kas atbalsta "Brexit" un kuru balsis Mejai nepieciešamas breksita likumprojekta pieņemšanai.

Premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka viņas ierosinājums ir parlamenta pēdējā iespēja izkļūt no politiskā strupceļa, kas aizkavējis visu breksita procesu un izraisījis milzīgu neapmierinātību sabiedrībā.

Uz augšu