T 27.01.2021.

ASV vēstniece mudinājusi Lietuvas valdību atteikties no sadarbības ar "Huawei"

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Piektdien, 24. maijā, ASV vēstniece Lietuvā Enna Hola aicinājusi Lietuvas valdību neļaut Ķīnas tehnoloģiju kompānijai "Huawei" piedalīties 5G mobilo sakaru tīkla attīstīšanā valstī, vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

"Tikšanās laikā martā ASV vēstniece mudināja Lietuvas premjerministru vērsties pret "Huawei", sakot, ka kompānijas aprīkojums 5G tīklam varētu mazināt sabiedroto spēku aizsargātību, teikusi Lietuvas amatpersona, kuras rīcībā ir informācija par tikšanos," vēstīja "Reuters", amatpersonas vārdu neatklājot.

5

"Tomēr Lietuva, kas ir atkarīga no ASV militārā atbalsta, nevēlas aizliegt "Huawei", sacījusi amatpersona, kuras rīcībā ir informācija par tikšanos. Tai patīk "Huawei" cenas un tā nevēlas sarūgtināt Ķīnu. Tā rezultātā, kā sacījusi amatpersona, Lietuva "meklē veidus, kā aizliegt "Huawei", nenosakot tiešu "Huawei" aizliegumu"," ziņoja "Reuters".

Lietuvas valdības amatpersonas atteicās komentēt izskanējušo informāciju.

"Varam apstiprināt, ka ar partneriem, tostarp, ASV notiek tikšanās, lai runātu par drošības un citiem jautājumiem," piektdien ziņu aģentūrai BNS sacīja Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks Arnolds Pikžirnis.

5

"Mēs nekomentēsim konkrētus rakstus un tajos sniegtās interpretācijas," viņš piebilda.

ASV nesen sāka mudināt partnerus Eiropā atteikties no "Huawei" aprīkojuma izmantošanas.

Lai gan Ķīnas kompānija to kategoriski noliedz, ASV uzstāj, ka "Huawei" aprīkojums var palīdzēt Ķīnai spiegot Rietumvalstīs.

Redaktors iesaka