Par Lielbritānijas premjera amatu gatavi cīnīties pieci pretendenti

Lielbritānijas karogs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Dienu pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma par atkāpšanos gatavību sacensties par Konservatīvās partijas un attiecīgi arī Lielbritānijas valdības vadītāja amatu pauduši jau pieci pretendenti. Predzams, ka viņu skaits vēl augs.

Pazīstamākais no šiem pieciem ir bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kas pazīstams kā "stingrā "brexit" " piekritējs un grib, lai 31. oktobrī Apvienotā Karaliste izstājas no Eiropas Savienības arī tad, ja vienošanās ar bloka līderiem nebūs panākta.

Otrs pretendents - starptautiskās attīstības ministrs Rorijs Stjuarts - savukārt izstāšanos bez vienošanās uzskata par nepieņemamu un sestdien paziņojis, ka nestrādātu valdībā, ja cīņā par premjera amatu uzvarētu Džonsons.

Nodomu kandidēt jau apliecinājuši arī ārlietu ministrs Džeremijs Hants, nodarbinātības un pensiju ministre Estere Makveja un veselības ministrs Mets Henkoks.

Kā ziņots, Meja piektdien, 24. maijā, pavēstīja, ka 7. jūnijā atkāpsies no Konservatīvās partijas un līdz ar to arī valdības vadītājas amata, taču turpinās pildīt premjeres pienākumus līdz jauna partijas un valdības vadītāja ievēlēšanai.

Uz augšu