Īrijā dzīvesbiedra slepkavībā apsūdzētās latvietes prāva tuvojas noslēgumam

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: www.pexels.com

Centrālajā krimināltiesā noslēgumam tuvojas Latvijas pilsones Ingas Ozoliņas lietas izskatīšana, kuras noslēgumā zvērinātajiem būs jāpieņem lēmums, vai sieviete ir vai nav vainīga viņai izvirzītajā apsūdzībā par dzīvesbiedra nonāvēšanu, vēsta portāls "Baltic-Ireland".

Ozoliņa ir apsūdzēta sava partnera, lietuvieša Audriusa Pukas slepkavībā, kas notikusi pirms vairāk kā diviem gadiem.

» "Es baidījos, ka viņš mani nogalinās." Īrijā tiesā Latvijas pilsoni par sava dzīvesbiedra noslepkavošanu

Ceturtdien, 23. maijā, noslēguma runas tiesā teica gan Ozoliņas aizstāve, gan apsūdzības prokurors.

Advokāte, uzrunājot zvērinātos, aicināja tos apsvērt iespēju notikušo vērtēt kā pašaizsardzību.

Viņa norādīja, ka nekas no tā, ko patologs vai tiesu medicīnas eksperts ir atradis, nav pretrunā ar apsūdzētās apgalvojumiem. Ozoliņa tiesā liecināja, ka brīdī, kad viņas vardarbīgais draugs viņai fiziski uzbrucis, sieviete paķērusi to, kas bijis vistuvāk, un tas izrādījās virtuves nazis.

» Dzīvoklī skanējuši sāpju kliedzieni. Jauna informācija par Īrijā dzīvesbiedra slepkavībā apsūdzēto sievieti

Aizstāve norādīja, ka izmeklēšanas laikā tika atrasti pierādījumi par viņas klientes ievainojumiem, kā arī notikuma vietā tika atrasti sasisti stikli un salauzti fotogrāfiju rāmīši. Advokāte norādīja, ka, tā kā pastāv alternatīva, apsūdzībai būtu jāsniedz neapgāžami pierādījumi, taču tādu vienkārši nav.

"Galu galā jums ir jāapsver, vai pastāv saprātīga iespēja, ka liktenīgās brūces cēlonis bija upura uzgrūšanās nazim, vai otra saprātīga iespēja, ka viņa rīkojās attaisnojamā pašaizsardzībā, vai trešā saprātīgā iespēja, ka viņai nebija nodoma nogalināt vai nodarīt nopietnu kaitējumu vīrietim. Jebkurā gadījumā no trim, viņai ir tiesības uz attaisnošanu."

Advokāte atgādināja zvērinātajiem visas liecības, kas apstiprināja to, ka Ozoliņas partneris bija vardarbīgs un agresīvs, pat pret likumsargiem formastērpos.

Vairāki liecinieki tiesai stāstīja par zilumiem uz Ozoliņas kakla un sejas, kā arī par asiņaino degunu, ko viņi redzējuši pēc viņas strīdiem ar draugu.

Apsūdzības puses noslēguma runu teica prokurors Pauls Murejs, kurš norādīja zvērinātajiem, ka tā būtu dabiska, cilvēciska reakcija – paust līdzjūtību Ingai Ozoliņai un attaisnot pret upuri vērstās darbības.

Viņš aicināja šīs emocijas nolikt malā un atcerēties, ka Audrius Pukas bija brālis, divu bērnu tēvs, dēls un labs draugs. Viņš atgādināja video, kurā bija redzams, kā pāris iepērkas veikalā apmēram 12 stundas pirms notikušās slepkavības, piebilstot, ka pārim bijuši arī labi laiki.

Apsūdzētājs uzsvēra, ka nazis – slepkavības ierocis bija vislielākais no nažiem, kas tika atrasti virtuvē.

Prokurors pauda uzskatu, ka trīs naža dūrieni nevar tikt uzskatīti par negadījumu. Viņš apgalvoja, ka šī nav pašaizsardzība, jo Ozoliņa bija tā, kas lietoja nazi pret neapbruņotu, piedzērušos vīrieti.

Piektdien tiesnesis lēma, ka lietas izskatīšana ir beigusies un zvērinātajiem jādodas apspriesties. Septiņi vīrieši un piecas sievietes apspriedās divas ar pusi stundas, bet pēc tam devās brīvdienās. Apspriešanos zvērinātie turpinās pirmdien, 27. maijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu