Pētījums: Augļu sulu dzeršana ikdienā var samazināt cilvēka dzīves ilgumu (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: www.pexels.com

Ir zināms, ka cukurotie, gāzētie dzērieni nav veselīgi, tomēr jaunā pētījumā noskaidrots, ka augļu sulas neesot diži labākas, atklāj zinātniskajā žurnālā "Jama Network Open" publicētais pētījums.

Zinātnieki raksta, ka augļu sulu dzeršana ikdienā var pat samazināt cilvēka dzīves ilgumu.

"Gados vecāki pieaugušie, kuri ikdienā dzer cukurotos dzērienus un augļu sulas, ir pāragras nāves riska priekšā. Veselībai kaitīgo dzērienu vidū līdz ar cukurotajiem dzērieniem būtu jāiekļauj arī augļu sulas," komentēja pētījuma autore Džīna Velša.

Pētījumā Velša ar kolēģiem savāca datus no 13440 vīriešiem un sievietēm, kuru vidējais vecums bija 64 gadi. Visi šie cilvēki piedalījās lielākā pētījumā, kas norisinājās no 2003. līdz 2007. gadam un fokusējās uz sirdstrieku. 71 procents šo cilvēku bija ar lieko svaru. Pētījuma laikā 1168 pētījuma dalībnieki nomira.

Dalībniekiem tika jautāts, cik bieži viņi dzer cukurotos dzērienus. Atklājās, ka tie cilvēki, kuri ikdienā patērēja visvairāk cukuroto dzērienu (to skaitā arī augļu sulu), bija lielāka pāragras nāves riska priekšā nekā tie, kuri šos dzērienus lietoja mazāk.

"ASV aptuveni puse no populācijas dienā uzņem vismaz vienu cukuroto dzērienu. Lielākā daļa cilvēku apzinās, ka cukurotie, gāzētie dzērieni ir saistīti ar lieko svaru un negatīvu ietekmi uz veselību, tomēr augļu sulas joprojām tiek uztvertas kā veselīga alternatīva limonādēm," teica zinātniece Marta Guaša-Ferre.

Pastāv pierādījumi, ka cukuroto dzērienu lietošana ir saistīta ar paaugstinātu diabēta, sirdsslimību un aptaukošanās risku. Mazāka skaidrība gan ir par augļu sulām.

"Lai arī augļu sulās lielākoties ir vairākas vērtīgas vielas, kas var nākt par labu veselībai, tomēr tās arī satur relatīvi lielu cukura daudzumu. Tiesa, kamēr augļu sulas tiek saistītas ar paaugstinātu diabēta un sirdsslimību risku, svaigiem augļiem šādas negatīvas ietekmes nav," piebilda Guaša-Ferre.

Pētnieki iesaka dienā izdzert ne vairāk par 170 gramiem augļu sulas.

"Lai arī augļu sulas nav tik kaitīgas kā cukurotie dzērieni, bērniem un pieaugušajiem tās būtu jālieto samērīgi. Īpaši tad, ja indivīds cenšas kontrolēt savu svaru," teica Guaša-Ferre.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu