T, 29.11.2023.

Latvijas hokeja izlase atgriezusies pasaules ranga pirmajā desmitniekā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Pasaules čempionāta spēle hokejā starp Latvijas un Krievijas valstsvienībām Ondreja Nepelas ledus hallē Bratislavā.
Pasaules čempionāta spēle hokejā starp Latvijas un Krievijas valstsvienībām Ondreja Nepelas ledus hallē Bratislavā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Kanādas hokeja izlase pēc Slovākijā aizvadītā pasaules čempionāta saglabājusi vadību Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rangā, kamēr Latvija atgriezusies pirmajā desmitniekā un ieņem desmito pozīciju.

Jaunais pasaules rangs publicēts uzreiz pēc pasaules čempionāta, kurā svētdien Somija finālā ar 3:1 pieveica Kanādu, kamēr bronza tika Krievijai.

Ranga vadību joprojām saglabājusi Kanāda, kuras kontā ir 3705 punkti, bet uz otro vietu no trešās pakāpusies Krievija (3640), kamēr pirmo trijnieku noslēdz pasaules čempione Somija (3615), kas pakāpusies par divām vietām.

Savukārt iepriekšējo divu gadu pasaules čempione Zviedrija ar 3615 punktiem no otrās vietas noslīdējusi uz ceturto, bet tai seko Čehija (3465), ASV (3430), Vācija (3355) un Šveice (3325), kas noslēdz pirmo astoņnieku.

Devītā ir Slovākija (3040), bet pirmo desmitnieku tagad noslēdz Latvija (3025), kas pakāpusies no 11.vietas, apsteidzot divas pozīcijas zaudējušo Norvēģiju (3005). Uzreiz aiz norvēģiem ir Dānija un Francija, bet pirmo sešpadsmitnieku noslēdz Baltkrievija, Austrija un Itālija.

Savukārt Lietuva un Igaunija rangā ir attiecīgi 24. un 26.vietā.

Rangs tiek ņemts vērā, lai sastādītu nākamā gada pasaules čempionāta apakšgrupas, tomēr organizatoru interesēs var tikt veiktas izmaiņas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu