Budapeštā traģiski nogrimušā kruīza kuģīša izdzīvojušo stāsti par izglābšanos

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Atceres vieta Donavas krastā, kur noslīka kruīza kuģītis "Nāra"
Atceres vieta Donavas krastā, kur noslīka kruīza kuģītis "Nāra" Foto: AFP/ATTILA KISBENEDEK

Ceturtdien, 30. maijā, Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā Donavā spēcīga lietus laikā sadūrās divi tūristu kuģi, kas noveda pie vismaz septiņu cilvēku nāves, tomēr vairākiem dienvidkorejiešu atpūtniekiem izdevās pieķerties glābšanas laivai. Viņi izdzīvoja, taču redzēja, kā bezspēcīgi kuļas pa Donavas straumi viņu ģimenes locekļi un ceļabiedri, vēsta aģentūra AP.

Uz nelielā kuģīša "Hableany" ("Nāra") klāja atradās 35 cilvēki (33 no tiem dienvidkorejiešu tūristi), bet izglābt izdevās vien septiņus.

Septiņi citi atzīti par mirušiem, bet 21 - par pazudušu. Iespējams, viņu mirstīgās atliekas ir vai nu palikušas kuģīša vrakā, vai arī straume tās aiznesusi prom no avārijas vietas.

Izdzīvojušie stāsta, ka kuģītis trešdienas vakarā esot atgriezies no stundu ilgas ekskursijas gan Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas krastiem. Ekskursija bija gandrīz beigusies, kad zem tilta netālu no Ungārijas parlamenta ēkas kuģītim uztriecās lielāks kuģis.

Apmēram 20 cilvēki tobrīd bija izgājuši uz ārējā klāja. Viņi fotografēja un gatavojās izkāpšanai. Pārējie atradās salonā.

"Es redzēju, ka mums tuvojas liels kruīza kuģis, bet man nenāca ne prātā, ka tas uztrieksies mūsu kuģītim," Dienvidkorejas ziņu aģentūrai "Yonhap" stāsta 31 gadu vecā tūriste Džona, kura sadursmes brīdī atradās uz ārējā klāja.

Sieviete stāsta, ka sadursmes brīdī kopā ar pārējiem uz ārējā klāja esošajiem cilvēkiem iekrita aukstajos Donavas ūdeņos.

Kā norādījusi policija, kuģītis nogrima apmēram septiņu sekunžu laikā.

Izdzīvojusī Džona ieraudzīja netālu peldošu glābšanas laivu un pieķērās tai. Viņa pameta glābšanas virvi 32 gadus vecajai Jūnai, kura atradās netālu. 

"Mūsu kuģis uzreiz sagriezās uz sāniem un sāka grimt," stāsta Jūna. "Visi uz ārējā klāja esošie cilvēki iekrita ūdenī. Es domāju, ka tie, kuri bija iekšā salonā, droši vien nespēja ātri tikt no turienes laukā."

Džona un Jūna stāsta, ka turējās pie glābšanas laivas, taču daudziem pārējiem tūristiem tā nepaveicās - viņi straujajos upes ūdeņos esot te uzniruši, te atkal pazuduši. Daudzi esot klieguši pēc palīdzības.

"Bet es viņiem nekādi nevarēju palīdzēt," raudot sacīja Jūna.

Foto: Budapeštā nogrimst tūristu kuģītis 

60 gadus vecais Ahns sacīja, ka cita tūristu kuģīša apkalpes loceklis esot pastiepis viņam roku, kamēr viņš kūlās pa ūdeni. Tomēr viņu rokas atrāvās, un straume sāka nest Ahnu prom. Viņam izdevās pieķerties ūdenī dreifējošam plastmasas priekšmetam.

Jūna stāsta, ka izglābt varēja tikai tos, kuri vai nu bija  sasnieguši glābšanas laivas, vai arī turējās pie citās laivās un kuģīšos esošo cilvēku pastieptajām rokām.

Jūna norāda, ka sadursmi izraisījušais kruīza kuģis esot turpinājis ceļu, neveicot nekādus glābšanas pasākumus.

Ungārijas policija aizturējusi sadursmi izraisījušā kruīzu kuģa kapteini - 64 gadus vecu Ukrainas pilsoni. 

» Traģēdija Budapeštā: Aiztur kapteini, kura kuģa sadursme ar kruīzu kuģi izraisījusi septiņu cilvēku nāvi

Ungārijas valsts televīzija ziņo, ka no slimnīcas izrakstīti seši izdzīvojušie, bet viens tur palicis ar lauztām ribām.

Neviens no dienvidkorejiešiem sadursmes brīdī nevalkāja glābšanas vesti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu