S 27.02.2021.

Kukuļošanas lietā iepītā Ventspils mūzikas vidusskolas ēka: VUGD sniedzis negatīvu novērtējumu

Ventspils Mūzikas skola

FOTO: Publicitātes foto

Veicot atkārtotu ēkas novērtējumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir sniedzis negatīvu atzinumu par Ventspils mūzikas vidusskolas jauno ēku, tādējādi atceļot iepriekšējās VUGD komisijas pozitīvo lēmumu, pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Viņa norādīja, ka komisija objektā strādāja 23. un 24. maijā, bet pirmdien, 3. jūnijā, izsniedza negatīvo atzinumu.

Vītola skaidroja, ka VUGD ir informējis atbildīgos par konstatētajām nepilnībām un uzdevis iestādei tās novērst. Pēc tam, kad tās tiks novērstas, iestāde var aicināt speciālistus veikt atkārotu izvērtējumu.

VUGD pārstāve atturējās komentēt konstatēto nepilnību raksturu, norādot, ka "bija lietas, ko varēja novērst uzreiz, bija lietas, kam vajadzīgs laiks".

"TV3" raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka viena no konstatējām nepilnībām ir tas, ka dūmvadu novadīšanas ailes attālums ir nevis 30, bet 37 metri, kas nozīmē, ka dūmi ugunsgrēka gadījumā neizklīdīs pietiekami ātri un cilvēki var saindēties.

2

» CFLA: Ventspils Mūzikas vidusskolai, iespējams, būs jāatmaksā piešķirtie 10,9 miljoni eiro no ES fondiem

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks. "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Lai novērstu iespējamās aizdomas par neatbilstībām, Ventspils Komunālā pārvalde prasīja veikt atkārtotu VUGD novērtējumu ēkai. Pārvaldes direktors Andris Kausenieks aģentūrai LETA pauda neizpratni par kukuļdošanas nepieciešamību, sakot, ka ir pārliecināts, ka jaunā Ventspils mūzikas vidusskolas ēka top saskaņā ar apstiprināto būvprojektu un "ir droša ikvienā aspektā".

Tikmēr Kultūras ministrija lūgusi VUGD skaidrojumu par iespējamo kukuļošanu ēkas novērtēšanā, kā arī detalizētu informāciju par to, vai jaunuzceltā ēka ir gatava ekspluatācijai. Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) uzsvērusi, ka kategoriski nav pieļaujama kaut mazākā paviršība un atkāpes no ugunsdrošības normām ēkā, kas būs vienlaikus izglītības iestāde, kurā mācās bērni, un sabiedriska būve ar koncertzāles funkciju.

Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017.gada februārī.

Jaunās ēkas ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% - komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai. Ēkas būvniecību bija plānots pabeigt 2019. gada pirmajā pusē.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050". Būvdarbus veic apvienība "Merks - Ostas celtnieks", kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka pilnsabiedrība "Merks-Ostas celtnieks" sastāv no uzņēmumiem SIA "Merks" un SIA "Ostas Celtnieks". "Merks" pieder Igaunijas uzņēmumam "Oshausing Merko Investments". Savukārt "Ostas Celtnieks" vairākuma daļu turētājs ir Konstantins Bursakovskis, kuram pieder daļas arī uzņēmumā SIA "Ventgāze".

Savukārt SIA "VPM Latvia" pieder Latvijas pilsonim Vilnim Puļķim.

Aktuālākās ziņas