Pk, 22.09.2023.

Paplašina adoptētāju loku, kuri varēs saņemt paternitātes pabalstu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Saeima ceturtdien, 6. jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma likumu izmaiņas, ar kurām tiek paplašināts adoptētāju loku, kuri pēc bērna adopcijas var doties desmit dienu atvaļinājumā un par šo periodu no valsts saņemt paternitātes pabalstu.

Līdz šim desmit dienu atvaļinājums saistībā ar bērna adopciju pienākas tikai gadījumā, ja adoptētais bērns ir vecumā līdz trim gadiem, bet turpmāk paternitātes pabalsts būtu pieejams vienam no adoptētājiem, kura ģimene adoptējusi bērnu vecumā līdz 18 gadiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride (AP) norādīja, ka šādas izmaiņas parādīs, ka valsts ne tikai vārdos, bet arī darbos virzās uz principu, ka bērniem pēc iespējas jānodrošina iespēja augt ģimeniskā vidē.

"Līdzekļi, ko novirzām adoptētāju atbalstam, katrā ziņā atmaksāsies, samazinoties to bērnu skaitam, kuri dzīvo valsts un pašvaldību institūcijās, jo uzturēšanās izmaksas tajās ir ļoti augstas. Lai arī šie grozījumi skar salīdzinoši nelielu iedzīvotāju daļu, simboliski tie parāda ģimenes politikas virzienu," pauda Skride.

Grozījumi Darba likumā un likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" stāsies spēkā šī gada 1. septembrī.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, pērn Latvijā tika adoptēti 102 bērni, no kuriem 70 bija vecumā no trīs līdz 18 gadiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu