Sv, 27.11.2022.

Analīžu rezultāti atklāj iespējamo vainīgo Zemgalē izlietās ķimikālijas lietā

Apollo.lv
Analīžu rezultāti atklāj iespējamo vainīgo Zemgalē izlietās ķimikālijas lietā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Zemgalē tonnām izlietā ķimikālija, ļoti iespējams, nākusi no rūpnīcas "Biolar" Olainē, vēstīja Latvijas televīzijas raidījums "Panorāma". Iegūtie analīžu rezultāti apstiprina to, ka indīgais šķīdums nācis no ķīmiskās rūpnīcas "Biolar", vēsta TV3 ziņas atsaucoties uz Valsts Vides dienestu.

Precīzāki dati radīsies aptuveni divu nedēļu laikā, bet pašlaik noskaidrots, ka ķimikālija ir ketazīns un Latvijā ir tikai viena rūpnīca, kur to ražo un tā ir "Biolar". 

VVD cer, ka uzņēmums nāks pretī un piesārņoto vietu satīrīs.

Vides dienests saņēmis pirmos analīžu rezultātus, kas apliecinot, ka indīgais šķīdums nācis tieši no turienes.

"Uz doto brīdi vairāk nav šaubu, ka esošajā mašīnā izlietais šķidrums ir identisks tam, kas atrodas "Biolar", Olainē," apgalvo VVD Jelgavas pārvaldes direktors Hārdijs Verbelis.

Līdz šim atrastas 18 vietas, kur indīgais šķīdums izliets Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles, Tērvetes novadā. Ir vietas, kur ceļa malas nolietas vairāku kilometru garumā. 

"Jāmēģina kaut kā savākt visu. Rūpnīcas vadību aicinās uz dienestu un mēģinās vienoties par sanācijas darbiem," norāda VVD pārstāvis.

Rūpnīcā "Biolar" konstatēti dažādi citi pārkāpumi atkritumu apsaimniekošanā. Inspektori šobrīd gatavo ziņojumu, pēc kura, iespējams, tiks lemts par brīdinājumu par rūpnīcas darba apturēšanu izdošanu, atklāj Verbelis.

"Bīstamie atkritumi šajā rūpnīcā ir daudz lielākā apjomā nekā dienesta izsniegtajā atļaujā tas ir paredzēts. Arī uzglabāšana un utilizēšana nenotiek tā, ka tas ir paredzēts," uzsver VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

"Biolar" patlaban vainu noliedz un sola izvērtēt reputācijai nodarīto kaitējumu. 

" Varu apliecināt, ka ziņojuma saturā redzam neprecizitātes un kļūdas, par ko noteikti informēsim Vides dienestu pēc pilnīgas ziņojuma izvērtēšanas un paskaidrojumu noformēšanas. Vides dienests veic regulāru Biolars darbības uzraudzību un tās pārbaudes (piemēram, šī gada 14. maijā tika veikta uzņēmuma kompleksā pārbaude, kurā piedalās Vides dienests [..]),

tāpēc, ziņojumā minētie pārkāpumi rada zināmu izbrīnu un norāda uz tajā esošām kļūdām," raksta "Biolar" juridiskā departamenta vadītājs Jēkabs Leiškalns.

» Par ceļmalu noliešanu ar ķimikālijām aizturētais ir apcietināts 

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu