Prieka asaras un tautas gaviles. "Meduza" žurnālistam piemēro mājas arestu

Ivans Golunovs

FOTO: Reuters / Scanpix

Rīgā bāzētā interneta medija "Meduza" žurnālistam Ivanam Golunovam, kas apsūdzēts par mēģinājumu tirgot narkotikas, Maskavas tiesa sestdienas vakarā kā drošības līdzekli noteikusi mājas arestu.

Tiesnesis Mihails Maksimovs sestdienas vakarā paziņoja, ka mājas arests Ivanam Golunovam noteikts līdz 7. augustam. Saskaņā ar tiesas lēmumu, viņš ticis atbrīvots tiesas zālē.

Izmeklētāji savukārt bija lūguši noteikt viņam divu mēnešu arestu.

Sestdien uz policijas iecirkni pie Golunova pēc sūdzībām par sliktu pašsajūtu tika izsaukta ātrā palīdzība un ārsti viņam konstatēja smadzeņu satricinājumu, asinsizplūdumus un iespējamu ribu lūzumu.

Slimnīcā, ko pārvalda Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības persona Aleksandrs Masņikovs, šīs aizdomas neapstiprināja.

Golunovam pēc aizturēšanas ceturtdien netika atļauts 16 stundas tikties advokātu un viņš apsūdz policistus piekaušanā.

Tikmēr Maskavā un citās Krievijas pilsētās notiek piketi aizturētā žurnālista atbalstam. Maskavā kopš piektdienas vakara visu nakti līdz sestdienas rītam notika individuāli piketi pie Iekšlietu ministrijas Galvenās pārvaldes ēkas, cilvēkiem stāvot rindā un nomainot vienam otru.

Vietnē "Change.org" ievietota petīcija ar prasību atbrīvot Golunovu, kuru parakstījuši vairāk nekā 22 000 cilvēku.

Prasību atbrīvot Golunovu izteikusi Eiropas Žurnālistu federācija un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), savukārt Eiropas Savienība (ES) paziņoja, ka seko līdzi notiekošajam un cer uz taisnīgas tiesas un likuma varas principu ievērošanu.

Golunovs tika aizturēts ceturtdien Maskavā, kad devies tikties ar informācijas avotu. Izmeklētāji skaidro, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču Golunova tuvinieki norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās, bet pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur.

Vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Uz augšu