Šarapova uzskata, ka viņas augums ir Černobiļas katastrofas iznākums

Marija Šarapova

FOTO: Reuters/ScanPix

Slavenā Krievijas tenisiste Marija Šarapova uzskata, ka viņas garais augums ir izskaidrojams ar Černobiļas katastrofu. Katastrofas laikā sportistes māte bija gaidībās.

Sportistes vecāki dzīvoja tagadējās  Baltkrievijas pilsētā Gomeļā, kas atradās 150 kilometru attālumā no Černobiļas. 1986. gadā notika atomreaktora sprādziens.

"Neilgi pēc sprādziena mana māte strādāja dārzā. Ap to laiku viņa palika stāvoklī. Jau tajā naktī, kad uzsprāga reaktors pa pilsētu izplatījas šausmu stāsti," savā autobiogrāfijā raksta tenisiste.

Četrus mēnešus pēc avārijas Šarapovas māte Jeļena uzzināja, ka ir stāvoklī. Tas bija notikums, kas ģimenei lika pamest Gomeļu, lai neriskētu ar bērna veselību un dzīvību. 

"Černobila bija nāvīgi briesmīga. Radiācija nogalināja visu dzīvo. Tā bija neredzama nāve."

Šarapova uzskata, ka četri mēneši, kurus viņas ģimene pavadīja Gomeļā nav palikuši bez sekām. "Kad pēc daudziem gadiem tur atgriezāmies, bijām izbrīnīti par milzīgajām sēnēm mežā. Visi runāja, ka tas ir radiācijas dēļ. No tā mani radušās dažādas pārdomas. Mani vecāki – cilvēki vidēja auguma, bet man ir 1,88m."

Šarapova, kura savulaik vairākas reizes bijusi ranga līdere, kopā vadībā atrodoties 21 nedēļu, aizpērn izcieta diskvalifikāciju par aizliegtā meldonija lietošanu.

Pēc diskvalifikācijas izciešanas Šarapova sacensību apritē atgriezās aizpērn aprīļa beigās, savukārt oktobrī viņa uzvarēja Ķīnā notikušajā Tjaņdziņas WTA "International" turnīrā, tiekot pie sava 36. un līdz šim pēdējā WTA titula karjerā.

Savas karjeras laikā Šarapova izcīnījusi piecus "Grand Slam" titulus.

Šarapova pirmo reizi par pasaules ranga līderi kļuva 2005.gadā, bet pēdējo reizi planētas vadošās tenisistes godā bija 2012.gada vidū, ranga galvgalī atrodoties četras nedēļas. Par ranga līderi viņa karjeras laikā kļuvusi piecas reizes.

Šarapova vairākus gadus pēc kārtas bija vislabāk pelnošā planētas tenisiste, jo viņai ir bijuši ļoti ienesīgi sponsoru līgumu, kā arī sportiste ir iesaistījusies biznesā, jo ar viņas vārdu tiek ražoti saldumi.

Uz augšu