Izbadējies polārlācis mērojis 1500 km un nonācis Krievijas pilsētā

FOTO: Reuters/ScanPix

Ārkārtas dienesti sākumā atteicās ticēt, ka Noriļskā, Krievijā, ir ieradies polārlācis. Savukārt internetā sāka izplatīties iedzīvotāju uzņemti video, kuros redzams izkārnējušais dzīvnieks, meklējot barību, vēsta laikraksts "The Siberian Times".

"Šis ir unikāls un rets gadījums," sacīja medību uzraudzību departamenta Anatolijs Nikolajčuks. "Pastāv divas iespējas - vai nu atgriezt viņu dabīgajā vidē jūras krastā, vai arī, iespējams, viņu paņems kāds zoodārzs."

Polārlāči Krievijā ir aizsargāta suga, tādēļ lēmums, vai dzīvnieku aizmidzināt un nogādāt atpakaļ pie jūras, vai uz kādu zoodārzu, jāpieņem Maskavā.

Dzīvnieku izdevās nofilmēt vairākiem pusaudžiem, kuri apgalvoja, ka atradušies no tā 50-60 metru attālumā. Nikolajčukam izdevās ar auto pietuvoties lācim aptuveni 20 metru attālumā.

Polārlācis neizrādot agresiju. Tomēr jāņem vērā, ka viņš arī neizrādīja bailes no uguns, kam gāja garām, kas liecina, ka dzīvnieks var būt ļoti bīstams.

FOTO: Reuters/ScanPix

Noriļska atrodas aptuveni 500 km no atklātās jūras, tomēr vietējie iedzīvotāji uzskata, ka lācis mērojis krietni lielāku gabalu un šķērsojis plašo Taimiras pussalu. Pēdējo reizi polārlācis Noriļskas piepilsētā novērots 1977. gadā.

Šis nav pirmais gadījums, kad klimata pārmaiņu dēļ polārlāči novērojami apdzīvotās vietās Krievijā. Pagājušajā ziemā kādā pilsētā Novaja Zemļa arhipelāgā pārtikas mēklējumos parādījās vairāk nekā 50 dzīvnieku, kuru dēļ tika izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Uz augšu
Back