Lielbritānijā notiesā studentu, kurš izgatavoja šaujamieroci ar 3D printeri

Ierocis. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Lielbritānijā trešdien, 19. jūnijā, 26 gadus vecs students notiesāts par šaujamieroča izgatavošanu ar 3D printeri, un kā norāda policija, šis ir pirmais gadījums valstī, kad persona notiesāta šādā lietā.

26 gadus vecais Tendai Musvere tiesā atzina vainu apsūdzībās, ka izgatavojis šaujamieroci ar 3D printeri.

Policija 2017. gada oktobrī pārmeklēja Musveres dzīvesvietu Londonas centrā aizdomās par narkotiku glabāšanu. Policisti atrada pierādījumus, ka tur audzētas marihuānas kaņepes, un ar 3D printeri izgatavotā ieroča daļas.

Policija secināja, ka ar šo ieroci būtu bijis iespējams izdarīt letālu šāvienu.

Musvere, kurš ir Zimbabves pilsonis, apgalvoja, ka izgatavojis ieroci universitātes projektam, kurā paredzēts uzņemt filmu. Viņš apgalvoja, ka nav zinājis, ka ar ieroci iespējams izšaut.

Vēlāk Musvere atteicās sīkāk paskaidrot, kas tas ir par projektu un kādēļ viņš izgatavojis arī tās ieroča daļas, ka nepieciešamas īstu ložu izšaušanai.

Policisti pārbaudīja Musveres meklējumu vēsturi internetā un atklāja, ka viņš skatījies video, kuros parādīts, kā izmatot 3D printeri, lai izgatavotu šaujamieročus, ar kuriem iespējams izšaut īstas lodes.

1

2018. gada februārī šajā lietā tika veikts vēl viens reids, kurā tika atrastas vēl citas ar 3D printeri izgatavotā ieroča sastāvdaļas.

Spriedums Musverem tiks nolasīts 9. augustā.