Latvijā sākas militārās mācības "Jef (M) 19 Amphibex"

"Integrated Capstone Exercise 2019/ 1" militārās mācības

FOTO: Jānis Vingris/TVNET

No trešdienas, 26. jūnija, līdz 9. jūlijam Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Jef (M) 19 Amphibex", informē Aizsardzības ministrija.

Šīs būs apvienoto reaģēšanas spēku taktiskās mācības ar jūras desanta un gaisa atbalsta izmantošanu, kurās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no Zviedrijas, Somijas un NATO dalībvalstīm.

Militārās mācības tiek rīkotas, lai trenētu sabiedroto spēku jūras desanta reaģēšanas spējas pēkšņa apdraudējuma gadījumā, ja nepieciešams, sinhronizējot desantu ar tuvo gaisa atbalstu, kā arī pilnveidotu NBS spējas uzņemošās valsts atbalsta sniegšanā, uzlabojot sadarbību starp Latvijas un sabiedroto dalībvalstu bruņotajiem spēkiem.

NBS plāno piedalīties mācībās, lai pilnveidotu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā.

Minētajās mācībās piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām. NBS dalībai šajās mācībās bija nepieciešams valdības akcepts.