Pk, 27.01.2023.

Latvija jauno "Fed Cup" formātu sāks no kvalifikācijas

LETA
Latvija jauno "Fed Cup" formātu sāks no kvalifikācijas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Daniela Vismane un Aļona Ostapenko
Daniela Vismane un Aļona Ostapenko Foto: Jānis Škapars/TVNET

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) paziņojusi jauno Federācijas kausa izspēles formātu un turnīra norisi.

ITF paziņojusi, ka līdz pat 2022.gadam Federācijas kausa fināli notiks Budapeštā Lāslo Papa vārdā nodēvētajā arēnā uz māla segumiem.

Jaunie noteikumi paredz, ka cīņu par finālu kopumā uzsāks 20 izlases, bet 12 labākās kvalificēsies fināla turnīram. Ņemot vērā 2019.gada Federāciju kausa rezultātus, kvalifikācijas turnīrā piedalīsies Baltkrievijas, Beļģijas, Brazīlijas, Kanādas, Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Japānas, Kazahstānas, Rumānijas, Krievijas, Slovākijas, Spānijas, Šveices, ASV un Latvijas izlases.

2020.gada fināla kvalifikācijas turnīrā sacentīsies 16 komandas un šīs sacensības paredzētas no 7. līdz 8.februārim, kur katra komanda aizvadīs pa piecām spēlēm. Astoņas labākās pievienosies šī gada finālistēm Francijai un Austrālijai, mājiniecei Ungārijai un vēl vienai izlasei, kurai tiks piešķirts speciālais organizatoru ielūgums. Līdz ar to šīs 12 izlases turpinās cīņu par godalgām.

Fināla sacensībās komandas tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā, visām izlasēm pret katru komandu aizvadot divas vienspēles un vienu dubultspēli. Finālistes automātiski kvalificēsies nākamā gada fināla turnīram, bet trešās līdz desmitās vietas īpašnieces garantēs sev vietu nākamā gada fināla kvalifikācijas turnīrā.

Tikmēr turnīra galvenā balva būs 18 miljoni dolāri (nepilni 16 miljoni eiro), no kuriem 12 miljoni (10,5 miljoni eiro) tiks piešķirti spēlētājām, bet atlikušie seši (5,3 miljoni eiro) nokļūs nacionālo federāciju rīcībā.

Jaunais sacensību formāts tika apstiprināts sadarbojoties ITF, Sieviešu tenisa asociācijai (WTA) un tās spēlētāju padomei, kā arī nacionālajām federācijām. Izmaiņas turnīra norisē tika veiktas, lai saudzētu spēlētāju veselību, tādējādi sacensību fināli pārcelti no novembra uz aprīli, kā arī Federāciju kausa kalendārs tiks pakārtots WTA sezonas sacensību kalendāram. Līdz ar izmaiņām noteikumos, spēlētājām būs garāks atpūtas periods pēc aizvadītās sezonas.

Tikmēr zemāka līmeņa grupu turnīri aizvien noritēs divas nedēļas, bet komandu skaits, kas kvalificēsies izslēgšanas spēļu turnīram, palielināts no četrām uz astoņām. Šīs astoņas komandas sacentīsies ar augstākā līmeņa kvalifikācijas turnīra astoņām zaudētājām, tādējādi cīnoties par vietu nākamā gada fināla kvalifikācijas sacensībās.

Latvijas tenisistes šogad apstājās pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā, piekāpjoties Vācijai.

Arī Deivisa kauss vīriešu komandām šogad notiks jaunā formātā. Trofeja novembrī tiks izcīnīta pēc finālturnīra principa, sacensībās kopumā startējot 18 izlasēm.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu