Francijā slēdz 4000 skolu lielā karstuma dēļ

Francijas karstums. Ilustratīvs attēls.

FOTO: SIPA/Scanpix

Francijā lielā karstuma dēļ slēgtas aptuveni 4000 skolas, no kurām daļa uz laiku kļūs par patvērumu ģimenēm, kas bēg no karstuma valsts dienvidos, piektdien paziņojis Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

» Nebijis karstums Francijā. Pat laikapstākļu kartes par to "kliedz"

Skolēnu vasaras brīvdienas Francijā sākas jūlijā.

Francijas meteoroloģijas dienests pirmo reizi savas darbības laikā izsludinājis karstuma viļņa "sarkano trauksmi", prognozējot, ka gaisa temperatūra valsts dienvidos sasniegs 42 līdz 45 grādus pēc Celsija.

Marseļa, Nīma, Monpeljē un Aviņona atrodas apgabalā, kur izsludināta "sarkanā trauksme".

Termometra stabiņam sasniedzot 42 grādu atzīmi, Francijā ceturtdien tika uzstādīts jauns nacionālais jūnija karstuma rekords.

Premjerministrs norādīja, ka karstuma vilnis pārņēmis Franciju neierasti agri un ir neparasti spēcīgs, un aicināja pilsoņus būt atbildīgiem.

Viņš sacīja, ka karstuma viļņi reizēm pamudina cilvēkus uz riskantu rīcību, novedot pie nāves gadījumiem, no kuriem iespējams izvairīties.

Foto: Rietumeiropai tuvojas lielākais karstuma vilnis novērojumu vēsturē

Premjers norādīja, ka noslīkšanas gadījumu skaits Francijā ir pieaudzis līdz vienam dienā.

Lai palīdzētu tūristiem, autoceļu apsaimniekotājiem likts izdalīt braucējiem ūdeni un sniegt padomus franču un angļu valodās, paziņoja Filips.

Kopš 2003. gada, kad karstuma vilnis Francijā prasīja 15 000 cilvēku dzīvību, varasiestādes rūpīgi gatavojas šādiem gadījumiem.

Aplēsts, ka Eiropā kopumā karstums 2003. gadā noveda pie 70 000 cilvēku nāves.