Pk, 8.12.2023.

Vācijā divi žurnālisti saņem vēstules ar aizdomīgu vielu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Vācijā divi žurnālisti, kas rakstījuši par galēji labējo aprindām, saņēmuši vēstules ar baltu pulveri, ceturtdien, 4. jūnijā, paziņojusi Dortmundes policija.

Abos gadījumos vēstulēs esošā viela izrādījās cepamais pulveris.

Lietu izmeklē policijas specvienība, kas koncentrējas uz labējo ekstrēmistu noziegumiem, piebilda policijas preses pārstāve.

Iepriekš reģionālā sabiedriskā raidorganizācija WDR vēstīja, ka divi tās darbinieki saņēmuši pa pastu vēstules ar pulveri.

Vienu vēstuli saņēmis žurnālists, kas seko līdzi neonacistu aktivitātēm. Tā bija nosūtīta uz WDR studiju.

Otra vēstule nosūtīta ārštata žurnālistam, kas arī ziņo par līdzīgām tēmām. Ugunsdzēsības dienesta speciālisti ieradās viņa mājās, lai paņemtu vēstuli.

"Šīs vēstules atkārtoti parāda, ka pieaug riski, ar ko saskaras žurnālisti, kas izmeklē galēji labējo aktivitātes" norādīja Vācijas Žurnālistu asociācijas (DJV) preses pārstāvis Hendriks Cērners.

Viņš aicināja drošības iestādes apzināties šādu draudu nopietnību.

Jūnija sākumā tika nogalināts kristīgo demokrātu reģionālais politiķis Valters Libke. Politiķi, kurš bija publiski paudis atbalstu bēgļu uzņemšanai, nošāva pie viņa mājām.

Aizdomās par slepkavību aizturēts ar labējiem ekstrēmistiem saistīts vīrietis. Sākotnēji viņš atzinās Libkes nošaušanā, bet vēlāk savu atzīšanos atsauca.

Vācijā regulāri notiek pret imigrāciju vērstas demonstrācijas, bet labējā partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) kopš dibināšanas 2013.gadā ir būtiski palielinājusi savu atbalstītāju skaitu un tagad ir lielākā opozīcijas partija Vācijas parlamentā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu