"British Airways" draud 200 miljonu eiro sods par klientu datu zādzību

British Airways lidmašīna Lasvegasas lidostā

FOTO: AP/Scanpix

Lielbritānijas nacionālās lidsabiedrības "British Airways" māteskompānija "International Airlines Group" (IAG) pirmdien, 8. jūlijā, paziņoja, ka Lielbritānijas informācijas komisāra birojs (ICO) gatavojas noteikt "British Airways" 183,4 miljonu Lielbritānijas mārciņu (204,5 miljonu eiro) naudassodu par pērn notikušo klientu datu zādzību no lidsabiedrības interneta vietnes.

"British Airways" septembrī pavēstīja, ka hakeru uzbrukumā tās mājaslapai un lietotnei nozagta tūkstošiem tās klientu kredītkaršu informācija.

IAG pirmdien paziņoja, ka ICO licis saprast, ka nodomājis sodīt lidsabiedrību ar summu, kas atbilst 1,5% tās 2017.gada apgrozījuma.

"Esam pārsteigti un vīlušies par šo sākotnējo ICO secinājumu," atzina "British Airways" vadītājs Alekss Kruss.

""British Airways" ātri reaģēja uz noziedzīgām darbībām, kad tika zagti klientu dati. Mēs neesam atraduši pierādījumus par krāpniecisku darbību ar zādzību saistītajos kontos," viņš sacīja un atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

IAG vadītājs Vilijs Volšs sacīja, ka "British Airways" informēs ICO par saviem iebildumiem attiecībā uz iespējamo sodu.

"Mēs plānojam veikt visus nepieciešams pasākumus, lai enerģiski aizstāvētu lidsabiedrības pozīcijas, tostarp iesniedzot visas nepieciešamās pārsūdzības," viņš uzsvēra.

Uz augšu
Back