O 2.03.2021.

Graube: Valstij ir jārūpējas par cilvēku un otrādi

Bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube (no kreisās) piedalās svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa par godu Latvijas proklamēšanas 100. gadadienai.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latviešiem piemīt ļoti laba spēja mobilizēties grūtos brīžos, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja patriotisma fonda "Namejs" vadītājs, aizsardzības ministra padomnieks militārajos jautājumos, bijušais Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Par piemēru viņš minēja laiku īsi pēc Krievijas iebrukumu Ukrainā, kad Nacionālajos Bruņotajos spēkos ļoti lielā skaitā pieteicās brīvprātīgie.

Komentējot aptauju datus par iedzīvotāju gatavību aizstāvēt savu valsti, Graube uzsvēra, ka statistiku būtu uzmanīgi jāanalizē, tomēr viņš "nedramatizētu un neteiktu, ka griba aizstāvēt valsti ir zema".

Viņš arī sacīja, ka ir atšķirība starp emocionālo patriotismu un valsts patriotismu. Otrais ir jākultivē, ar to nepārtraukti jāstrādā. Pēc viņa paustā, valstij ir jārūpējas par cilvēku un otrādi, tikai šāds divu virziena ceļš nodrošinās patriotismu.

Vienlaikus viņš uzsvēra, cik būtiski ir rūpēties par līdzcilvēkiem. Pēc viņa paustā, piederība aug caur apziņu, ka vajadzības gadījumā kāds par mani rūpēsies, tāpat kā es rūpēšos, ja otram tas būs nepieciešams.

Runājot par Latvijas armiju, Graube norādīja, ka tā nepārtraukti attīstās un ir uz pareizā ceļa. Viņš atgādināja, ka karavīrus ir jāspēj motivēt un jāturpina to darīt. Patriotisms, spēja un griba aizstāvēt valsti ir pati galvenā, norādīja bijušais Bruņoto spēku komandieris.

Atzīmējot Latvijas armijas simtgadi, Graube aicina ikvienu atcerēties, ka Latvijas karavīrs ir tas, kurš ir gatavs valsti aizstāvēt. "[..] Mēs esam izcīnījuši šo valsti, tā nav mums dāvāta," viņš atgādināja.

Aktuālākās ziņas