Juglas ezerā konstatēti naftas produkti 100 kvadrātmetru platībā
Papildināts

Juglas ezers.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Piektdien, 12. jūlija, Juglas ezerā, Rīgā konstatēti naftas produkti ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā, informēja Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

Piesārņojuma savākšanai uzliktas absorbējušās bonas, un VVD pārstāvji turpinās situācijas monitorēšanu arī svētdien. Jasinskis pieļāva, ka ūdenī varētu būt nonākuši pāris vai daži litri naftas produktu, jo jau neliels to daudzums spēj aizņemt lielu ūdens platību.

Visdrīzāk, ūdenī nonākusi dīzeļdegviela. Spriežot pēc citiem gadījumiem, iespējamais cēlonis var būt gan izskalojumi no lietus kanalizācijas, gan negodprātīga rīcība, kādam izlejot kaut ko vairs nevajadzīgu, skaidroja Jasinskis.

Pārbaudīti arī apkārtējie uzņēmumi, taču nekādi pārkāpumi nav konstatēti. VVD aicina iedzīvotājus, kuriem ir zināms, kā Juglas ezers ticis piesārņots, ziņot par to dienestam.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece aģentūru LETA informēja, ka piektdienas vakarā pēc plkst. 20 tika saņemts izsaukums uz Juglas ezeru, kur ūdenī bija redzami naftas produktu pleķi. Glābēji, izmantojot norobežojošās un absorbējošās bonas, naftas pleķus ierobežoja.

Uz vietas uzraudzību tālāk veica pašvaldības policija un par situāciju tika informēts arī VVD, pastāstīja VUGD pārstāve.