Plūdos un nogruvumos Dienvidāzijā vismaz 40 bojāgājušie

Cilvēki Indijā cenšas nodrošināties pret plūdiem.

FOTO: AFP / Scanpix

Sezonālo lietavu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Dienvidāzijā pēdējo divu dienu laikā bojā gājuši vismaz 40 cilvēku, sestdien, 13. jūlijā, paziņoja amatpersonas.

Sezonālās lietavas, kas turpinās no jūnija līdz septembrim, ik gadu Dienvidāzijā izraisa daudzu cilvēku bojāeju un postažu.

Nepālā plūdos un zemes nogruvumos pēc lietavām valsts austrumos un dienvidu līdzenumos gājuši bojā 27 cilvēki. Nepālas policija informēja, ka vēl 11 cilvēki ir ievainoti un 15 pazuduši bez vēsts.

Policija ar laivām mēģināja drošībā nogādāt cilvēkus no pārplūdušo upju piekrastes. Sestdien izsludināta trauksme par Nepālas dienvidos esošās Saptakoši upes pārplūšanu.

Indijas dienvidaustrumos Asamas un Arunačāla Pradešas provincēs gājuši bojā 11 cilvēki.

Vietējās varasiestādes piektdien paziņoja, ka Asamā applūdis 21 rajons.

Bangladešā palīdzības grupas izsniedz pārtikas devas rohindžu bēgļiem valsts dienvidaustrumos. Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules pārtikas programma paziņojusi, ka šajā apkaimē gājuši bojā divi cilvēki, tostarp bērns.

Pērn vairāk nekā 1200 cilvēku Dienvidāzijā gāja bojā lietavu vētrās. Indijas Keralas štats piedzīvoja postošākos plūdus nepilna gadsimta laikā.

Uz augšu