T 25.11.2020.

Karstasinīgi! Slavenais hiphopa mākslinieks Jah Khalib Dzintaru koncertzālē
Koncerta apskats

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

13. jūlijā Dzintaru koncertzālē uzstājās talantīgais Kazahstānas izpildītājs un dziesmu autors Jah Khalib (Bahtars Mamedovs), kurš dziesmas sacer krievu valodā un izpilda ne vien Krievijā, bet arī visā pasaulē.

Koncertzāle ātri vien tika piepildīta ar skatītājiem, lielākoties, dāmām, kuras bija ieradušās ne vien no Latvijas, bet arī Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas un citām valstīm. 

„Es Jūrmalā esmu pirmo reizi, bet jau esmu iemīlējis Latviju,” uz skatuves klāstīja 25 gadus vecais mūziķis, apliecinot, ka šeit uzstāties noteikti ieradīsies vēlreiz. 

Mūziķa bagāžā ir daudzi iemīļoti hiti, kuri tika izpildīti koncerta laikā, tai skaitā, „Leyla”, „Medina” un „Mamasita”. 2017. gadā viņš ieguva Муз-ТВ prēmiju nominācijā „Gada uzrāviens” un 2018. gadā RU-TV balvu nominācijā „Labākais projekts”. Savukārt pērn Maskavā viņš saņēma savu pirmo Krievijas mūzikas industrijas prestižo balvu „Zelta gramofons” par dziesmu „Medina”.

Savas uzstāšanās laikā viņš ne vien izpildīja skatītāju iemīļotas kompozīcijas, bet arī pēc katras dziesmas komunicēja ar faniem, klāstīja jokus, uz skatuves aicināja bērnus un ar drosmīgākajiem koncerta apmeklētājiem uzņēma „selfijus”.

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Jāmin, ka koncerta laikā sēdvietas tika patukšotas – Jah Khalib skaņdarbi ikvienu aicināja uz ritmiskām dejām, savukārt lirisko kompozīciju laikā stāvvietās un ejās bija novērojami pāriši ar lēnām kustībām.

„Esmu kā Timati, tikai apaļāks,” koncerta laikā jokoja mūziķis, trāpīgi spējot aprakstīt savu lomu Krievijas hiphopa lauciņā. Ne mirkli koncerta laikā mūziķis neradīja sajūtu, ka par skatītājiem jūtas pārāks, vairākkārt piebilstot, ka „mēs visi esam parasti cilvēki”. Mūziķa vienkāršību apliecināja arī viņa skatuves tēls - kamēr citi Krievijas mūziķi rūpīgi piedomā pie sava ārējā izskata, Jah Khalib uz skatuves kāpa melnos šortos, jakā un botās.

Lai gan varētu šķist, ka daudzas no Jah Khalib dziesmām ir vairāk piemērotas klubiem, kopā ar mūziķi uz skatuves kāpa arī viņa grupa - bundzinieks, ģitārists un dīdžejs, kas arī dziesmu pavadījumu izpildīja „dzīvajā”, piešķirot vairākiem skaņdarbiem jaunu skanējumu.

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Ja koncerta laikā kaut kas traucēja, tad tā bija skatītātu nemitīgā staigāšana, kas nelielu ķircināšanu izpelnījās pat no mūziķa puses. Dāmas aktīvi pārvietojās pa visu zāli, cenšoties uzņemt labāko kadru ar mūziķi un tādējādi traucējot citiem skatītājiem.

Kopumā gan koncerts bija tieši tāds, kādu no mūziķa var sagaidīt – lieliska balss, dziesmas ar „dziļu” domu, kā arī izjusti spiedzieni un ovācijas no daiļā dzimuma pārstāvju puses.

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Redaktors iesaka