Plūdos Āzijas dienvidos gājuši bojā vairāk nekā 200 cilvēki

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP / Scanpix

Sezonālo lietavu izraisītos plūdos Āzijas dienvidos gājuši bojā vairāk nekā 200 cilvēki un miljoniem cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas, notikuši zemes nogruvumi un sabrukušas mājas, trešdien paziņojušas amatpersonas.

Indijā septiņos štatos kopš 10. jūlija lietavu dēļ dzīvību zaudējuši 95 cilvēki, paziņojušas amatpersonas. Smagi cietis Asamas štats, kur plūdi skāruši piecus miljonus cilvēku.

Asamā gājuši bojā vismaz 33 cilvēki, pārplūdis nacionālais parks, kurā gājuši bojā vairāk nekā 30 dzīvnieki.

Nopietna situācija izveidojusies arī Bihāras štatā, kur pārplūdušas upes, skarot 2,6 miljonus cilvēku. Arī Bihāras štatā dzīvību zaudējuši 33 cilvēki.

Tikmēr Indijas kaimiņvalstī Nepālā gājuši bojā 83 cilvēki un 35 tiek uzskatīti par pazudušiem, paziņoja Iekšlietu ministrija.

Plūdi vissmagāk skāruši valsts austrumu un vidienes apgabalus, kas robežojas ar Indiju. Aplēsts, ka plūdi skāruši 17 430 ģimenes.

Kopš 13. jūlija vismaz 30 cilvēki zaudējuši dzīvību Bangladešā, kur plūdi skāruši kopumā divus miljonus cilvēku, liecina tīmekļa vietnē "Reliefweb" publiskotā informācija.

Saskaņā ar Pakistānas amatpersonu ziņoto, šajā valstī plūdu dēļ gājuši bojā astoņi cilvēki un 16 guvuši ievainojumus.

Pakistānas pārvaldītajā Kašmiras daļā pirmdien ūdenī tika ieskaloti 24 cilvēki, kas, domājams, visi gājuši bojā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu