Vairākas reizes sunim sitis ar dūri un spēris ar kājām. Rīgā policisti laimīgā kārtā notver cietsirdīgu vīrieti

Festivāls "Virzskaņa" (Pašvaldības policija)

FOTO: Reinis Doršs

Pēc kādas iedzīvotājas 9. jūlija ieraksta savā publiski pieejamā profilā vietnē "Facebook", kas nonāca arī Rīgas pašvaldības policijas (RPP) redzeslokā, tikai laimīgas sagadīšanās dēļ, likumsargi uzzināja par kādu atgadījumu pie tirdzniecības centra "Mols" - nežēlīgu izturēšanos pret dzīvnieku, vēsta RPP sociālajā tīklā "Facebook".

Tās pašas dienas rīta pusē ieraksta autore ievērojusi kādu vīrieti, kurš atgriezies pie savas automašīnas. Transportlīdzeklī bija atstāts suns, kas tobrīd atradās uz aizmugurējā pasažiera sēdekļa. Vīrietis nolicis iepirkuma maisiņus, pēc kā atvēris aizmugurējās pasažieru durvis un saķēris mīluli.

Uzreiz pēc tam viņš vairākas reizes sunim iesitis ar dūri un spēris ar kājām. Vardarbīgais kungs uz garāmgājēju aizrādījumiem neesot reaģējis un drīz pēc tam aizbraucis no notikuma vietas.

Jāpiebilst, ka ieraksta autore bija paspējusi nofotogrāfēt vīrieša automašīnu, vēlāk attēlu pievienot klāt savas ierakstam.

Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes likumsargi caur interneta vietni "Facebook" sazinājās ar sievieti, izjautājot vai par šo gadījumu ziņojusi policijai. Izrādījās, ka sieviete paļāvusies, ka šo ierakstu pamanīs tirdzniecības centra pārstāvji un par tālāko parūpēsies viņi.

Drīz pēc tam notikušā aculieciniece tika uzaicināta uz policiju, kur no viņas pieņemta liecība. Tāpat ātri vien tika identificēts arī suņa sitējs. Savukārt pāris dienas vēlāk Rīgas pašvaldības policija saņēma arī teritorijas videonovērošanas ierakstu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par šādu pārkāpumu fiziskajai personai uzliek naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, konfiscējot dzīvnieku vai bez konfiskācijas. Lietas materiāli tiks pārsūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam soda apmēra noteikšanai.

RPP atgādina, ka ieraksts sociālajos tīklos nav pielīdzināms ziņošanai operatīvajiem dienestiem.

Rīgas likumsargi ir novērojuši vairākas iedzīvotāju izveidotas apkaimju grupas, kurās tās biedri regulāri ievieto informāciju par situācijām, kurās nekavējoties nepieciešams iejaukties operatīvajiem dienestiem. Taču šo ierakstu autori informāciju nenodod policijai, līdz ar to likumsargi, kas reizēm ir arī šo apkaimju biedri, informāciju saņem novēloti vai nesaņem vispār. Savukārt ļaundari tikmēr jau ir pametuši notikuma vietu, viņus visbiežāk nav iespējams identificēt un arī informācija, kas netiek pārbaudīta, nereti tiek apaudzēta par dažādām baumām.

Tāpēc vēlreiz atgādinām, ka par situācijām, kad nepieciešama operatīvo dienestu iejaukšanās, vispirms ir jānoziņo dienestiem #110, un tikai tad der uzņemt attēlus, rakstīt sociālajos tīklos un darīt visu pārējo.

Uz augšu