Ārlietu ministrija Irānai iesniedz notu ar aicinājumu atbrīvot uz tankkuģa aizturēto Latvijas pilsoni

„Stena Impero“

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Ārlietu ministrija (ĀM) Irānas vēstniecībai Stokholmā iesniegusi notu ar aicinājumu atbrīvot uz britu tankkuģa "Stena Impero" aizturēto Latvijas pilsoni, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Notā izteikts aicinājums nodrošināt Latvijas pilsoņa tiesības, kā arī pēc iespējas ātrāk atbrīvot Latvijas pilsoni.

Tāpat ministrija turpina strādāt, lai nodrošinātu pilsoņa tiesības, tā ir pastāvīgā saziņā ar Eiropas Savienības amatpersonām, kā arī Lielbritānijas varasiestādēm. Ministrija sola informēt par darbu pie Latvijas pilsoņa atbrīvošanas.

ĀM pārstāvis Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA atklāja, ka arī uz otra kuģa, kas piektdien aizturēts Hormuza šaurumā, bet vēlāk atbrīvots, atradušies četri Latvijas valstspiederīgie. Pašlaik viņu dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Jau vēstīts, ka Irānas varas iestādes piektdien sagrābušas divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Otrais sagrābtais kuģis vēlāk tika atbrīvots.

"Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un pieder Zviedrijas kompānijai "Stena Bulk", bija ceļā uz Saūda Arābiju, kad piektdien sadūrās ar zvejas kuģi, paziņoja Irānas ostas Banderabasā amatpersonas. Šajā ostā kuģis ir noenkurots.

Irānas Revolucionārā gvarde piektdien apstiprinājusi, ka Hormuza šaurumā sagrābusi britu tankkuģi "Stena Impero", kas "pārkāpis starptautiskās tiesības".

Sestdien Irāna sāka izmeklēšanu par aizdomām, ka Kuģis "sadūrās ar zvejas kuģi" un neatbildēja uz zvejas kuģa aicinājumiem sākt saziņu.

Zviedrijas kompānija "Stena Bulk" paziņoja, ka tās kuģis "pilnībā ievērojis visus kuģošanas un starptautiskos regulējums". Netiek ziņots, ka kāds no apkalpes būtu ievainots.

18 no apkalpes locekļiem, tostarp kapteinis, ir Indijas pilsoņi, bet pārējie apkalpes locekļi ir trīs Filipīnu pilsoņi, kā arī Latvijas un Krievijas valstspiederīgie.

Uz "Stena Impero" dienējošais Latvijas valstspiederīgais ir kapteiņa vecākais palīgs, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Jūras administrācijas" sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne.

Uz augšu