Aizturēta divu bērnu māte, kura alkohola reibumā sākusi sist bāriņtiesas pārstāvi

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Pirmdien, 22. jūlijā, Rēzeknē aizturēta iereibusi sieviete, kura lietojusi alkoholu savu divu bērnu klātbūtnē un uzbrukusi bāriņtiesas pārstāvim, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Policijā saņemta informācija no Rēzeknes bāriņtiesas, ka kāda sieviete, visdrīzāk, atrodas alkoholisko dzērienu iespaidā un nespēj parūpēties par saviem bērniem.

Uz notikuma vietu devušies gan policisti, gan mediķi, tāpat mājoklī bijuši bāriņtiesas un sociālā dienesta pārstāvji.

"Ienākot sievietes dzīvesvietā, likumsargi ieraudzīja, ka visapkārt valda nekārtība, bērnu māte tobrīd kopā ar vēl divām personām ir lietojusi alkoholiskos dzērienus, un visi trīs atradās acīmredzamā alkohola reibumā," notikušo aprakstīja Belova.

Sieviete atteikusies no alkohola koncentrācijas mērījuma veikšanas, savukārt viņas viesiem konstatēts 3,89 un 1,43 promiļu stiprs alkohola reibums.

3

Kamēr operatīvie dienesti veikuši bērnu apsekošanas pasākumus, sieviete kļuvusi agresīva, traucējusi darbiniekiem veikt savus pienākumus, ka arī uzbrukusi un vairakkārt iesitusi bāriņtiesas pārstāvim.

Ņemot vērā, ka sieviete bija manāmā alkohola reibumā un nespēja patstāvīgi par bērniem parūpēties, mediķi pieņēma lēmumu bērnus nogādāt slimnīcā, lai veiktu nepieciešamās veselības pārbaudes, savukārt sieviete nogādāta medicīnas iestādē alkohola reibuma konstatēšanai.

Belova klāstīja, ka sieviete iepriekš jau vairakkārt bija nonākusi bāriņtiesas un sociālo darbinieku redzeslokā. Tagad pieņemts lēmums par aizgādības tiesību pārtraukšana bērnu mātei, bet bērni nogādāti bērnu tēvam, kas varētu nodrošināt pienācīgu bērnu aprūpi.

Pret sievieti sākta administratīvā lietvedība par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, kriminālprocess par uzbrukumu valsts varas pārstāvim, un tiek skaidroti visi notikuma apstākļi. Bargākais sods par kriminālpārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Uz augšu
Back