Savickis: Latvija arī nākotnē var rīkot WTA līmeņa turnīru

Juris Savickis

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvija arī nākotnē var rīkot Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) līmeņa turnīru, taču tas prasīs daudz līdzekļus un darba, sarunā ar aģentūru LETA pauda Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidents Juris Savickis.

Svētdien Jūrmalā ar Anastasijas Sevastovas triumfu noslēdzās Latvijas tenisa vēsturē pirmais WTA turnīrs, kuram bija "International" statuss.

"Turnīrs, kas notika Jūrmalā, tenisa piramīdā ieņem ļoti labi vietu. Tas nodrošina atpazīstamību un paceļ mūsu tenisu pavisam citā līmenī, tāpat arī skatītājiem dod iespēju klātienē redzēt, kas notiek tenisā. Tāda līmeņa turnīri nenotiek katrā valstī. Turnīrs parāda Latviju labā gaisotnē un to, uz ko esam spējīgi," atzīmēja Savickis.

Turnīra rīkotāja ir Aleksandram Ostrovskim piederošā Krievijas sporta mārketinga aģentūra "ONE SGM", bet iepriekš šīs sacensības tika rīkotas Maskavā, tomēr pērn nolemts tās pārcelt uz Jūrmalu.

"Aleksandrs bija ļoti apmierināts par turnīru, kuram ļoti ilgi gatavojāmies. Varējām piedāvāt viņam visu nepieciešamo infrastruktūru un palīdzējām, ko varējām. Viss ir izdevies, un viņš bija ļoti apmierināts. Vairākkārt tika uzsvērts, cik labā stāvoklī ir korti, kuri spēlētājām ļoti patikuši. Turklāt turnīra laikā bija lieliski laikapstākļi," stāstīja LTS prezidents.

Galerija: Anastasija Sevastova triumfē "Baltic Open" turnīrā

Pērn decembrī sarunā ar "kommersant.ru" Ostrovskis pauda, ka cer turnīru Jūrmalā rīkot nākamos trīs gadus.

"Ostrovska firmai pieder licence uz turnīra rīkošanu, kas ir uz noteiktu nedēļu. Viņiem ir tiesības lūgt WTA turnīru pārcelt uz citu vietu. Mēģināsim darīt visu, lai turnīrs būtu tradicionāls. Domāju, ka arī pašam Ostrovskim tas patiktu. Taču tā ir sarežģīta lieta, jo ir daudz organizatorisko lietu un izmaksu. Turnīram palīdzējām ar administratīvajiem resursiem, infrastruktūru, darbiniekiem, vīzu kārtošanu, tenisistu izmitināšanu un citām lietām. Bija arī vietējo sponsoru devums, bet lielākie izdevumi bija jānes pašam Ostrovska kungam, kurš bija lielākais atbalstītājs. Liels paldies Aleksandram par to," skaidroja Savickis.

"Viens no galvenajiem kritērijiem turnīra izvēlē ir vieta, kas mums ir ļoti izcila. Tāpat ļoti svarīga ir infrastruktūra, kā arī turnīra sastāvs - no Latvijas piedalījās abas vadošās tenisistes. Liela nozīme ir arī skatītājiem, kuru Jūrmala bija daudz un kuri ļoti labi saprata tenisu. Būs daudz darba, lai turnīrs būtu tradicionāls, bet kopīgiem spēkiem domāsim un strādāsim. Latvijai ir iespējas noturēt šādu turnīru," uzsvēra LTS prezidents.

Turnīrs Jūrmalā norisinājās tenisa centrā "Lielupe" uz māla seguma kortiem.

Redaktors iesaka