P 30.11.2020.

Ziemeļkoreja palaidusi divas ballistiskās raķetes

Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums. Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

Ziemeļkoreja trešdien, 31. jūlijā, izšāvusi divas ballistiskās raķetes, paziņoja Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštābs.

Pēc tā sniegtās informācijas, abas raķetes palaistas valsts ziemeļaustrumos, netālu no Vonsanas, un katra no tām nolidojusi apmēram 250 kilometru. Lidojuma augstums bijis aptuveni 30 kilometru.

Vairākas stundas iepriekš Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštābs paziņoja, ka Ziemeļkoreja izšāvusi vairākas raķetes, tomēr tad tam vēl nebija informācijas par to, cik un kādas raķetes izšautas.

Phenjana nav sniegusi nekādas ziņas par šo raķešu izšaušanu.

"Mēs uzsveram, ka ballistisko raķešu palaišana neveicina saspīlējuma mazināšanu Korejas pussalā un aicinām Ziemeļkoreju atturēties no šādas rīcības," norādījis Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštābs.

Iepriekšējo reizi Ziemeļkoreja izšāva raķetes 25.jūlijā. Tās bija divas tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes, kas iekrita Japāņu jūrā. Šo raķešu palaišanu klātienē vēroja Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns. Dienvidkoreja pieļāva iespēju, ka tās bija jauna tipa raķetes, kādas  Ziemeļkoreja  līdz šim nebija izmēģinājusi.

Tas bija pirmais Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājums kopš ASV prezidenta Donalda Trampa un Kima tikšanās 30.jūnijā demilitarizētajā zonā starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju, kuras laikā viņi vienojās atsākt sarunas par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos. Tomēr ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo atzinis, ka sarunu atsākšanai būs vajadzīgs ilgāks laiks, nekā domāts.

Phenjana brīdinājusi, ka sarunas var izjaukt augustā Dienvidokorejā  paredzētās ASV un Dienvidkorejas kopīgās militārās mācības.

ANO Drošības padomes rezolūcijas aizliedz Phenjanai palaist ballistiskās raķetes.

Aktuālākās ziņas