O 24.11.2020.

Sprādzienā Kabulā nogalināti vismaz 14 cilvēki un ievainoti gandrīz 150

FOTO: AFP / Scanpix

Mīnēta auto sprādzienā Afganistānas galvaspilsētas Kabulas rietumdaļā trešdien nogalināti vismaz 14 cilvēki un vēl 145 ievainoti, pavēstīja amatpersonas.

Atbildību par pašnāvnieka sarīkoto sprādzienu uzņēmušies talibu nemiernieki, paziņojot, ka uzbrukts ienaidnieka rekrutēšanas centram.

Tuvojoties 28. septembrī plānotajām Afganistānas prezidenta vēlēšanām, uzbrukumi kļuvuši intensīvāki, neraugoties uz ASV un talibu miera sarunām.

Mīnēts auto eksplodējis trešdien pie policijas nodaļas Kabulas rietumdaļā ap plkst. 9 pēc vietējā laika, sacīja Iekšlietu ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Nasrats Rahimi.

Sociālajos medijos izliktajos video un attēlos redzams paceļamies milzīgs dūmu mākonis. Spēcīgais sprādziens bija jūtams vairākās pilsētas daļās.

Tikai jūlijā vien Afganistānas konfliktā nogalināti un ievainoti vairāk nekā 1500 civilistu, liecina ANO aplēses. Tik liels upuru skaits viena mēneša laikā nevienā citā mēnesī nav pieredzēts šogad un arī ne kopš 2017. gada maija.

Talibi otrdien brīdināja afgāņus nepiedalīties prezidenta vēlēšanās un aicināja savus karotājus izrādīt pretestību vēlēšanu norisei.

Talibu kaujinieki un citi nemiernieku grupējumi iepriekšējās vēlēšanās sarīkoja vairākus uzbrukumus, un arī šogad vēlēšanu kampaņas laikā notikuši vairāki vardarbīgi uzbrukumi ar cilvēku upuriem.

Prezidenta vēlēšanas notiks 28. septembrī, tomēr kampaņas sākumā ievērojama aktivitāte nav pieredzēta, bet daži kandidāti savas kampaņas nav pat sākuši.

Vairāki eksperti paredz, ka vēlēšanas, kas šogad jau divas reizes atliktas, tiks atliktas vēlreiz, lai radītu labākas iespējas pabeigt darbu pie ASV un talibu vienošanās.

Vašingtona norādījusi, ka vēlas, lai ASV un talibu vienošanās tiktu parakstīta līdz 1. septembrim, bet, lai tas notiktu, ir jāsākas arī talibu un Kabulas valdības sarunām.

Aktivitātes konflikta izbeigšanas virzienā daudzos afgāņos raisa bažas, ka līdz ar Vašingtonas centieniem izbeigt konfliktu talibi vienā vai otrā formā atgriezīsies pie varas.

Aktuālākās ziņas