Gulbis saglabā vietu ATP rangā

Ernests Gulbis

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien atjauninātajā ATP rangā saglabājis savu pozīciju, bet valsts otrā rakete Mārtiņš Podžus noslīdējis par vietu zemāk.

Gulbis iepriekšējās trīs nedēļas rangā spēja pakāpties par dažām pozīcijām, tomēr pirms nedaudz vairāk nekā nedēļas neizdevās pārvarēt Monreālas ATP "Masters 1000" turnīra kvalifikācijas pirmo kārtu, līdz ar to viņš atrodams 124.pozīcijā.

Savukārt pirms Kanādā notikušā turnīra, latvietis piedalījās Meksikā notikušajā Loskabosas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, nepārvarēdams pamatturnīra otro kārtu.

Tikmēr pēc aizvadītajā nedēļā notikušās ranga reorganizācijas, punktus piešķirot arī Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) turnīru zemāko kārtu dalībniekiem, otrā Latvijas rakete Mārtiņš Podžus pēc pagājušajās nedēļas 200 vietu kāpuma atjauninātajā rangā atkritis par vietu un ieņem 468.pozīciju. Latvijas tenisists aizvadītās nedēļas nogalē triumfēja ITF Pasaules tūres Košalinas M15 turnīrā.

Zīmīgi, ka M.Podžus šajā turnīrā uzvarēja arī dubultspēlēs, kurās spēkojās kopā ar savu brāli Jāni.

Tāpat rangā atrodami vēl citi Latvijas sportisti - Artūrs Lazdiņš (ATP 1549.), Jānis Podžus (ATP 1789.) un Mārtiņš Rocēns (ATP 1949.).

Nelielas izmaiņas piemeklējušas vadošo desmitnieku. Pirmajā vietā aizvien ir serbs Novaks Džokovičs, kurš par nedaudz vairāk kā 4000 punktiem apsteidz Rafaelu Nadalu no Spānijas. Trešais ir šveicietis Rodžers Federers, tālāk seko Dominīks Tīms no Austrijas, bet par vietu pakāpušies japānis Kei Nišikori un Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kuri attiecīgi ieņem piekto un sesto pozīciju. Uz septīto vietu noslīdējis grieķis Stefans Cicips, aiz kura par pozīciju pakāpies Daniils Medvedevs, sasniedzot karjeras ranga rekordu. Labāko desmitnieku noslēdz krievs Karens Hačanovs un Fabio Foņīni no Itālijas, kurš pakāpies par vietu.

Jau ziņots, ka Nadals svētdien jau piekto reizi karjerā triumfēja "Coupe Rogers" turnīrā, kas šogad tika aizvadīts Monreālā. ATP "Masters 1000" turnīra finālā spānis ar 6-3, 6-0 pieveica krievu Daniilu Medvedevu.

Aizvadītajā nedēļā reorganizāciju piedzīvoja arī dubultspēļu rangs, kurā par Latvijas pirmo raketi kļuva M.Podžus. Sportists pirmās raketes godu saglabājis arī šonedēļ, lai arī noslīdējis par piecām vietām, ieņemot 421.pozīciju. Divu vietu kritums arī Gulbim, kurš ir 440.pozīcijā, bet J.Podžus minimāli pakāpies, ieņemdams 634.vietu. Lielākais kritums - 22 vietas - Lazdiņam, kurš ierindojas 945.pozīcijā, bet Rocēns pacēlies par 11 vietām un ir dalītā 1636 pozīcijā.

Uz augšu