Tiesā lems, vai sodīt Ģirģena mātes uzņēmumu par mūzikas atskaņošanu bez licences (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Foto: Zane Bitere/LETA

Zemgales rajona tiesa otrdien, 13. augustā, lems, vai un kādu administratīvo sodu piemērot iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) mātes uzņēmumam par mūzikas atskaņošanu bez licences, noskaidroja aģentūra LETA.

Saistībā ar ministra mātes ēdināšanas uzņēmumu "Krustpils ceļavējš 3" sāktas divas lietas, noskaidroja LETA. Abas atsevišķi tiesneši skatīs šodien plkst. 10 un 14.30, liecina publiski pieejamais tiesas kalendārs.

Abos gadījumos administratīvā pārkāpuma protokoli noformēti pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta, kas paredz atbildību par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām var piemērot līdz 700 eiro lielu sodu, bet uzņēmumiem var piemērot līdz 7100 eiro, konfiscējot autortiesību un blakustiesību pārkāpuma objektus un to nesējus.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde apliecināja, ka tika noformēti divi administratīvo pārkāpumu protokoli, kuri pēc piekritības nosūtīti izskatīšanai tiesai. Ņemot vērā, ka lietas materiāli jau ir tiesā, policija plašāku informāciju nesniedza.

11. jūnijā VP priekšnieks Ints Ķuzis žurnālistiem paziņoja, ka pēc pārbaudes iekšlietu ministra mātes uzņēmumā policija sākusi divas administratīvās lietvedības par audiovizuālā satura retranslēšanu.

VP priekšnieks skaidroja, ka policija rīkojās atbilstoši nolikumam un savām funkcijām.

VP jau dienu iepriekš paziņoja, ka noraida iekšlietu ministra publiski paustos tendenciozos pārmetumus par pārbaudi ministra mātei piederošā uzņēmumā.

Ģirģens iepriekš publiski norādījis, ka viņa mātes uzņēmums esot piedzīvojis pastiprinātas pārbaudes. Viņš sociālajā tīklā "Facebook" bija ievietojis Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektora Aināra Vingra parakstītu pārbaudes aktu par pārbaudi ēdināšanas uzņēmumā "Krustpils ceļavējš 3" Jēkabpilī. 6.jūnijā pārbaudē klātesot bijusi ministra māte, uzņēmuma valdes locekle Elza Ģirģena.

» "Mamm, piedod, ka tev jācieš manis dēļ." Policija veikusi pārbaudi Ģirģena mātei piederošā uzņēmumā

Ģirģens rakstīja, ka pāris mēnešos viņa mātes kafejnīcā esot viesojies Valsts ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), Pārtikas veterinārais dienests (PVD), Kriminālpolicija un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Ministrs arī paudis, ka esot iesūtīti cilvēki, "kuriem liekas kotlete ir saindēta".

Pēc ministra rakstītā, attiecībā pret viņu Valsts ieņēmumu dienests, veicot kontroles, esot atradis nepamatotus izdevumus - uzturlīdzekļus, izdevumus ēšanai un ārstēšanai, ko viņš esot samaksājis tuvam cilvēkam un ārstēšanai pret vēzi.

Ēdināšanas uzņēmuma "Krustpils ceļavējš 3" valdes locekle Ģirģena iepriekš aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēdējā gada laikā viņas uzņēmumā veiktas astoņas līdz deviņas dažādu valsts institūciju pārbaudes. Maijā sākumā pārbaudi uzņēmumā veicis VID, kam sekojusi PVD inspektoru pārbaude.

Viņa sacīja, ka soda sankcijas uzņēmumam nav piemērotas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Krustpils ceļavējš 3" pilnībā pieder ministra mātei. Pērn uzņēmums strādājis ar 144 056 eiro apgrozījumu un 3051 eiro zaudējumiem.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu