T 27.01.2021.

Arhangeļskas apgabala ciema iedzīvotājus uz laiku aicina atstāt savas mājas "plānveida pasākumu" dēļ

FOTO: Reuters/ScanPix

Trešdienas, 14. augusta rītā, no nelielā Ņonoksas ciema, kas atrodas ļoti tuvu poligonam, kurā nesen izmēģinājuma laikā sprāga raķete un notika radiācijas noplūde, paredzēta "mini-evakuācija". Ciema iedzīvotājiem ir piedāvāts uz laiku doties prom no savām mājām, kamēr Krievijas aizsardzības ministrija šajā vietā veiks noteiktus pasākumus, vēsta ārvalstu mediji.

14. augusta rītā Arhangeļskas apgabala Ņonoksas ciema iedzīvotāji ar speciālu vilcienu tiks nogādāti "drošā attālumā". "Tie, kuri nevēlas noteiktajā laikā no plkst. 5 līdz plkst.7 rītā evakuēties, grasās doties mežā, tāpat kā to darījuši iepriekš", atsaucoties uz "Belamorkanal", raksta "Radio Svoboda".

Vietējie mediji ziņo, ka šāda iedzīvotāju evakuācija šajā ciemā ir veikta jau agrāk, kad poligonā notika izmēģinājumi. Pagaidām nav zināms, uz cik ilgu laiku Nenoksas ciema iedzīvotājiem būs jāpamet savas mājas.

Severodvinskas pilsētas administrācijā "Radio Svoboda" apstiprināja, ka iedzīvotājiem pēc Krievijas aizsardzības ministrijas ierosinājuma ir piedāvāts aizbraukt no ciema, taču tas esot plānveida pasākums un nevis evakuācija.

Arī reģiona gubernators sacījis, ka "tas esot absurds, tā nav nekāda evakuācija", vēsta "The Guardian", atsaucoties uz "Interfax".

Jau vēstīts, ka Krievijas iestādes otrdien apliecināja, ka radiācijas  līmenis Severodvinskā, valsts ziemeļrietumos, pēc kodolnegadījuma militārajā poligonā ceturtdien bijis līdz pat 16 reizēm augstāks par normu, ar šo paziņojumu apstiprinot plaši izskanējušos minējumus.

Militāro izmēģinājumu poligonā eksperimentāla dzinēja sprādzienā atbilstoši mediju ziņām dzīvību zaudēja pieci cilvēki, taču neoficiāli ir minēts lielāks skaitlis - 15 upuri. 

Ziņas par negadījumu izraisīja paniku reģionā, un iedzīvotāji vietējās aptiekās masveidā izpirka jodu, kas tiek lietots radiācijas saslimšanas gadījumos.

Aktuālākās ziņas