Marejs izlaidīs "US Open"

Endijs Marejs

FOTO: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas tenisists Endijs Marejs izlaidīs šī mēneša beigās notiekošo "US Open" turnīru, kas arī ir pēdējās šīs sezonas "Grand Slam" sacensības, lai atgūtu spēļu praksi vienspēlēs, sportists atklāja raidsabiedrībai BBC.

Marejs, kurš savulaik bija arī pasaules vadošā rakete, šīs nedēļas sākumā Sinsinati ATP "Masters 1000" turnīrā pirmajā kārtā ar 4-6, 4-6 piekāpās francūzim Rišāram Gaskē. Lielbritānijas sportistam tas bija pirmais vienspēļu mačs kopš janvārī pārciestās iegurņa operācijas.

Savukārt iepriekš tenisists izteicās, ka kādu laiku aizvadīšot vienīgi dubultspēles, jo tajās ir mazāka slodze. Jūnijā pārī ar Felisiano Lopesu viņam izdevās triumfēt Lielbritānijā notikušajā "ATP World Tour 500" turnīrā.

"Gaidāmajā "US Open" es nespēlēšu dubultspēļu turnīrā," sarunā ar BBC atklāja tenisists. "Man mērķis ir atgriezties līmenī, kas apmierina mani pašu, tāpēc nolēmu, ka šobrīd visu savu enerģiju koncentrēšu vienspēlēm."

"Spēlējot dubultspēlēs es tikai palēninātu procesu par pāris nedēļām. Es vēlos spēlēt - tas man šobrīd ir vajadzīgs," teica Marejs.

Divkārtējais olimpiskais čempions saņēmis Vinstonas-Seilemas "ATP World Tour 250" turnīra organizatoru speciālo ielūgumu jeb "wild card", kurā viņš piedalīsies nākamajā nedēļā. Tāpat sportists plāno piedalīties kādā no "Challenger" raudzes turnīriem.

"Pēdējos gados esmu aizvadījis ļoti maz spēļu, tāpēc aprunājoties ar savu komandu, nolēmu, ka pēc šīs nedēļas es dubultspēlēs kādu laiku nepiedalīšos," par nākotnes plāniem stāstīja Marejs.

Pārī ar Lopesu viņš piektdien aizvadīs ceturtdaļfināla maču Sinsinati turnīrā, kas viņam būs viena no pēdējām dubultspēlēm tuvākajā laikā.

"Man vairāk jākoncentrējas uz vienspēļu turnīriem. Līdz sezonas beigām būs vien daži turnīri," piebilda pieredzējušais tenisists, kurš arī atklāja, ka lēmumu par dalību pārējās sacensībās viņš pieņems pēc dalības Vinstonas-Seilemas turnīrā.

"Ja šajā turnīrā klāsies labi, tad ir skaidrs, ka es varu spēlēt Pasaules tūres līmenī, tomēr, ja sniegums nebūs apmierinošs, domāju, ka aizvadīšu dažus zemākas raudzes turnīrus," ar savu nākotnes vīziju dalījās Marejs.

Marejs vienu brīdi bija plānojis aizvadīt vienspēles arī "US Open" turnīrā, tomēr no šāda lēmuma atteicās. Viņš šosezon pieteicies dalībai Ķīnā notiekošajos turnīros - Pekinā un Džuhajā.

Tāpat Marejs varētu piedalīties arī nākamajā nedēļā notiekošajā Šanhajas ATP "Masters" turnīrā, pēc kura, sportists šogad vēl gribot startēt trijos no četriem iekštelpu turnīriem Eiropā.

Uz augšu