"100 upuru būtu jauki." ASV aizturēti trīs potenciālie masu šāvēji

Ierocis, ilustratīvs attēls

FOTO: Agnese Gulbe / LETA

ASV varas iestādes nedēļas nogalē trīs štatos aizturējušas trīs cilvēkus, kas plānojuši sarīkot apšaudes ar mērķi nogalināt iespējami lielu cilvēku skaitu, vēsta ASV raidsabiedrība CNN.

Visi trīs vīrieši aizturēti, pateicoties informācijai, kas saņemta no iedzīvotājiem.

Konektikutas štatā policijā aizturēja 22 gadus veco Brendonu Vegšolu. Viņš sociālajā tīklā "Facebook" paudis interesi sarīkot apšaudi.

» Elpaso apšaude vīrietim atņēma vienīgo ģimeni... Liels bija pārsteigums, cik daudz cilvēku ieradās uz sievas bērēm

Vīrieša mājoklī atrasts liels daudzums ieroču, munīcijas un dažāda aprīkojuma. Varas iestādes saņēmušas informāciju, ka vīrietis citā štatā mēģinot nelikumīgi iegādāties lielas ietilpības šautenes aptveres.

Daļa no Vegšola mājvietā atrasto ieroču bija reģistrēta uz viņa tēva vārda.

Floridas štatā pilsētā Deitonabīčā policija aizturējusi 25 gadus veco Tristanu Skotu Viksu. Vīrietis aizturēts pēc tam, kad viņš savai bijušajai draudzenei nosūtījis vairākas īsziņas, kurās viņš draud sarīkot apšaudi. Vīrieša bijusī draudze par Viksa plāniem informējusi varas iestādes.

"100 upuru būtu jauki," teikts vienā no Viksa nosūtītajām ziņām.

» "Tas nav šaujamierocis, kas nospiež mēlīti, tas ir cilvēks, kas tur šaujamieroci." Tramps aizstāv tiesības uz ieročiem

Vikss arī norādījis, ka viņš vēloties mirt, bet to darot viņš gribot labi pavadīt laiku.

Vīrieša dzīvoklī policisti konfiscējuši šauteni un aptuveni 400 patronas.

Savukārt par draudiem sarīkot apšaudi Ohaio štatā policija aizturējusi 20 gadus veco Džeimsu Patriku Reardonu. Viņš esot plānojis sarīkot apšaudi Jangstaunas ebreju kopienas centrā.

Savus nodomus vīrietis izklāstījis sociālajā tīklā "Instagram". Viņa kontā bijis daudz attēlu ar video izmantošanu, kā arī baltās rases pārākumu sludinoši un antisemītiski paziņojumi.

Uz augšu