Daugavpils pašvaldība banku rindās stāvošos nodrošinās ar ūdeni un soliņiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Daugavpilī pie bankām, kur veidojas bijušo "PNB bankas" klientu rindas, tiek nodrošināti soliņi un dzeramais ūdens, pastāstīja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Domes priekšsēdētājs klāstīja, ka pilsētā lielākā daļa darbību apturējušās "PNB bankas" klienti ir pensionāri, bezdarbnieki un daudzbērnu ģimenes, jo banka piedāvājusi zemas komisijas maksas. Tagad šie iedzīvotāji veido milzīgas rindas pie citu banku filiālēm, jo "PNB bankai" pilsētā ir vairāki klientu apkalpošanas centri, bet pārējām bankām - pa vienam.

Elksniņš ironizēja, ka bankas acīmredzot nevēlas iegūt jaunus klientus, tāpēc pašvaldībai pašai jānodrošina papildu soliņi un dzeramais ūdens pie filiālēm, jo jau pirmdien bijuši gadījumi, kad rindā stāvošajiem bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Aplēsts, ka Daugavpilī pašvaldības komunālo pakalpojumu sniedzēju klientu skaits, kas izmantojuši "PNB banku", sasniedz no 1500 līdz 3500. Elksniņš atgādināja, ka šiem iedzīvotājiem iespējams izmantot atlikto maksājumu par saņemtajiem pakalpojumiem, kā arī netiks iekasēta soda nauda par kavētajiem maksājumiem.

Jau vēstīts, ka ka "PNB bankas" darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, aģentūrai LETA sacīja Elksniņš. Viņš informēja, ka nekavējoties ir sasaucis darba sanāksmi par "PNB bankas" darbības apturēšanu. "Situācija pašvaldība ir nopietna - pilsētas budžets var zaudēt 672 000 eiro, savukārt pašvaldības kapitālsabiedrību budžeti - 665 000 eiro. Garantijas fonds nenodrošinās šo summu izmaksu," norādīja Elksniņš.

Daugavpils pilsētas Sociālajam dienestam pašvaldības vadītājs uzdevis sniegt nepieciešamo palīdzību tiem cilvēkiem, kuri palikuši bez izdzīvošanas līdzekļiem.

Savukārt pašvaldības uzņēmumiem viņš uzdevis neiekasēt jebkādas soda sankcijas no iedzīvotājiem, kuri kavēs maksājumus.

Ziņots arī, ka "PNB bankas" klienti garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro varēs saņemt no 22. augusta. "PNB bankas" klientiem garantētās atlīdzības izmaksās banka "Citadele".

Latvijas rezidentiem, kuriem ir aktīvs konts ar maksājumu karti vai aktīva internetbanka "Citadelē", jāaizpilda pieteikums par garantēto atlīdzību saņemšanu internetbankā vai "Citadeles" filiālē, kā rezultātā personas garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz šīs personas kontu "Citadelē".

Tikmēr Latvijas rezidentiem, kuriem nav konta "Citadelē", jādodas uz šīs bankas filiālēm, bet pēc tam būs iespējams saņemt naudu ar pārskaitījumu uz jebkuru kontu jebkurā iestādē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu