Apturēta Lemberga bijušā advokāta darbība advokatūrā

Aivars Lembergs.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) šodien, 20. augustā, apmierināja smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra ("Latvijai un Ventspilij") bijušā advokāta Raimonda Krastiņa lūgumu apturēt viņa darbību advokatūrā, paziņojis LZAP priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Rozenbergs sacīja, ka advokāta darbību var apturēt dažādu iemeslu dēļ, piemēram, kad sāktas studijas ārzemēs, veselības stāvokļa, ģimenes stāvokļa vai citu iemeslu dēļ. Esot arī gadījumi, kad advokāta darbību ir obligāti nepieciešams apturēt, piemēram, kļūstot par amatpersonu. Noliekot amatpersonas pilnvaras, izveseļojoties vai atgriežoties Latvijā, šie cilvēki var atjaunot darbību, LZAP pieņemot attiecīgu lēmumu.

Vaicāts, kāpēc Krastiņš vēlējies apturēt savu darbību, Rozenbergs atteicās sniegt informāciju, tomēr iepriekš izskanējis, ka Krastiņa vēlme izstāties no advokatūras esot saistīta ar veselības problēmām.

Krastiņš par Lemberga komandas pamešanu paziņoja jūnija izskaņā. Lembergs tolaik apgalvoja, ka Krastiņa lēmums esot saistīts ar to, ka tiesas debatēs prokurors Juris Juriss uz Krastiņu esot izdarījis morālu spiedienu un psiholoģisko teroru. Savukārt apsūdzības puse uzsvēra, ka Krastiņš esot vilcinājis tiesvedību, un arī saistībā ar Krastiņa izstāšanos no lietas tiesas process varot vēl vairāk ieilgt.

Šonedēļ notikušajā tiesas sēdē Lembergs apgalvoja, ka viņam nav izdevies atrast jaunu aizstāvi, jo viņa kriminālprocesa tiesas sēžu grafiks paredz, ka sēdes notiek četras reizes nedēļā un nevienam advokātam, ar kuru viņš ir sazinājies, grafiks neļaujot uzņemties šādu procesu. Savukārt tiesa paziņoja, ka dod Lembergam laiku līdz 21.augustam noslēgt vienošanos ar kādu aizstāvi, vai arī tā lūgs viņam nodrošināt valsts apmaksātu advokātu.

Jau vēstīts, ka prokurori tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šogad martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju, informēja Juriss.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Uz augšu
Back