Vecumnieku novadā "PNB bankas" konts tika izmantots nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"PNB banka" ēka Brīvības bulvārī.
"PNB banka" ēka Brīvības bulvārī. Foto: Zane Bitere/LETA

Vecumnieku novada pašvaldībai bija atvērts konts AS "PNB banka", lai atvieglotu nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu, aģentūru LETA informēja domes Finanšu nodaļas vadītāja Gita Skribāne.

Pašvaldības "PNB bankas" konta atlikums ir 973 eiro. Šos līdzekļus pašvaldība atgūs, kad sāksies izmaksa no Noguldījumu garantiju fonda līdzekļiem.

Skribāne skaidroja, ka pašvaldība kontu iestādē atvērusi nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju ērtībām. Tagad iedzīvotāji un juridiskās personas aicinātas izmantot pārējos divus pašvaldību kontus citās finanšu iestādēs.

Kā ziņots, no augusta vidus ir apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 15. augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Garantēto atlīdzību izmaksa jāuzsāk ne vēlāk kā astotajā darba dienā pēc noguldījumu nepieejamības iestāšanas. Noguldījumu garantiju sistēma paredz katram "PNB bankas" klientam noguldījumu izmaksu garantētās atlīdzības veidā līdz 100 000 eiro.

Garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā tiks izmaksāta gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu līdzekļiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu