Kabulā spridzinātāja pašnāvnieka nogalināto kāzinieku skaits pieaudzis līdz 80 (2)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nedēļas nogalē terorista pašnāvnieka sarīkotajā sprādzienā kāzu svinībās nogalināto skaits pieaudzis līdz 80, trešdien, 21. augustā, informēja Iekšlietu ministrija.

Svētdien tika ziņots, ka terorists pašnāvnieks, uzspridzinoties kāzu svinību zālē, nogalinājis 63 cilvēkus.

Taču slimnīcās miruši vēl 17 sprādzienā ievainotie, tāpēc nogalināto skaits pieaudzis līdz 80, trešdien sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Nasrats Rahimi.

Eksplozijā tika ievainoti vairāk nekā 180 cilvēki.

Sprādziens notika kāzu svinību zālē netālu no skatuves, uz kuras uzstājās mūziķi un pie kuras bija sapulcējušies daudz cilvēku.

Bojāgājušo un ievainoto vidū ir sievietes un bērni.

Uz svinībām bija ieradušies vairāk nekā 1000 cilvēku.

Par teroraktu uzņēmies atbildību sunnītu ekstrēmistu grupējums "Islāma valsts". Tā internetā izplatītajā paziņojumā teikts, ka uzbrukumu veicis "Islāma valsts" kaujinieks no Pakistānas.

Kāzu svinību zāle, kurā notika terorakts, atrodas Kabulas rietumu rajonā, kur dzīvo daudz hazareju minoritātes pārstāvju. "Islāma valsts" regulāri uzbrūk hazarejiem, kas ir šiīti. "Islāma valsts" šiītus uzskata par neticīgajiem.

Cits sunnītu ekstrēmistu grupējums "Taliban", kas arī ir uzbrucis hazarejiem, izplatīja paziņojumu, kurā nosodīja šo uzbrukumu un nodēvēja to par "aizliegtu un neattaisnojamu rīcību".

Foto: Sprādzienā Kabulā nogalināti 63 kāzinieki

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu