O 24.11.2020.

Vīrietis Rīgā sadūris savu 89 gadus veco kaimiņieni

Nazis. Ilustratīvs foto.

FOTO: AP/Scanpix

Valsts policija (VP) ir aizturējusi kādu 1962. gadā dzimušu vīrieti, kurš sadūris savu 89 gadus vecu kaimiņieni, uzzināts policijā.

VP skaidroja, ka 20. augustā pa dienu pie kādas 89 gadus vecas Rīgas centra iedzīvotājas dzīvokļa durvīm piezvanīja viņas kaimiņš no pretējā dzīvokļa. Sieviete atvēra durvis, un piepeši vēderā sajuta asas sāpes. Kaimiņš, ne vārda nesakot, devās prom. Tikai pēc brīža sieviete aptvēra, ka ir sadurta vēderā un piezvanīja savai radiniecei, kura izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķus. Mediķi cietušo nogādāja ārstniecības iestādē un par notikušo paziņoja Valsts policijai.

Notikuma vietā ieradās VP Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti. Likumsargi nekavējoties aizturēja sievietes kaimiņu, kurš policistu ierašanas brīdī atradās savā dzīvoklī. Aizturēšanas brīdī vīrietis izskatījies neadekvāts un nav spējis paskaidrot savu rīcību.

Aizturētais ir dzimis 1962. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Policijas rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka iepriekš starp cietušo un kaimiņu nav bijuši strīdi. Policija šobrīd skaidro vīrieša rīcības motīvus. Ir nozīmētas ekspertīzes, lai noteiktu, vai aizturēšanas brīdī viņš atradies alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta pirmās daļas - par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Aizturētais atrodas izolatorā un šodien, 22. augustā, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Cietusī sieviete turpina atlabt ārstniecības iestādē.

Aktuālākās ziņas