S, 28.01.2023.

Volkinšteinu un viņa dēlu apsūdz par "Rīgas satiksmes" degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu

LETA
Volkinšteinu un viņa dēlu apsūdz par "Rīgas satiksmes" degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību bijušajam pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam un viņa ģimenes locekļiem par uzņēmuma degvielas kartes, iespējams, nelikumīgu izmantošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Attiecīgi aģentūrai LETA ir zināms, ka Volkinšteinam ir uzrādīta apsūdzība par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgas izmantošanas atbalstīšanu. Savukārt viņa dēlam Jānim Volkinšteinam un dēla sievai Jūlijai Volkinšteinai apsūdzība celta par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu. 

Šobrīd kriminālprocesā tiek turpināts pirmstiesas process.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), neminot aizdomās turēto vārdus, aģentūru LETA iepriekš informēja, ka "Rīgas satiksmes" amatpersonu rosināts apsūdzēt par nelikumīgu darbību ar maksāšanas līdzekļiem atbalstīšanu, savukārt divas privātpersonas rosināts apsūdzēt par nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem.

KNAB sagatavotā infografika liecina, ka "Rīgas satiksmes" amatpersona, iespējams, darba piešķirto norēķinu karti degvielas iegādei ir nodevusi divām fiziskām personām, kuras par uzņēmuma līdzekļiem uzpildīja degvielu personīgajās automašīnās. Pēc tam "Rīgas satiksmes" amatpersona aizpildīja dokumentu, kurā nepatiesi norādīja, ka līdzekļi izmantoti uzņēmuma vajadzībām.

Pēc biroja aplēsēm, kopumā degviela šādi iepildīta par 1574 eiro.

Volkinšteins ir viens no aizdomās turētajiem "Rīgas satiksmes" iepirkuma lietā, un, visticamāk, aizdomas par uzņēmuma degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu KNAB radušās, tieši izmeklējot iepirkumu lietu. Volkinšteins uz laiku bija apcietināts, bet tagad viņš ir atbrīvots pret 100 000 eiro drošības naudu.

KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem - par 2016. gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013. gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013. gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro. Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka Volkinšteinam bijusi "savedēja loma" - viņam esot bijis "jānosēdina pie viena galda" gan transportlīdzekļu ražotāji, gan personas, kurām bija jāslēpj kukuļa pēdas, lai viss ritētu pēc iepriekš norunāta scenārija. Pēc raidījuma ziņām, autobusu, trolejbusu un tramvaju ražotāju pārstāvju tikšanās ar kukuļa shēmu autoriem Rīgā parasti notikušas Volkinšteina dēla Jāņa vīna bārā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu