Kas līdz šim zināms par bezvēsts pazudušo Aigi Auderu?

Aigis Auders

FOTO: facebook.com/bezvests.lv

Piektdien, 16. augustā, Latviju pāršalca ziņas par to, ka Valsts policija lūdz iedzīvotāju palīdzību rotu mākslinieka un pieredzējuša laivotāja Aiga Audera meklēšanā. Viņš agrā rīta stundā bija devies ar jūras kajaku no Kolkas uz Roņu salu. Līdz pat šai dienai - piektdienai, 23. augustam - vīrietis nav atrasts. 

Aigis Auders ir rotu mākslinieks un ar laivošanu aizrāvies jau vairākus gadus. Tuvinieki uzsver, ka viņš bijis pieredzējis laivotājs. 

Pirms diviem gadiem Aigis kopā ar kolēģiem noairējis vairāk nekā 400 kilometru, veicot maršrutu apkārt Sāmsalai.

Piektdien, 16. augustā, ap plkst. 8 no rīta viņš bija plānojis doties ceļojumā uz Roņu salu, bet pēc tam uz Abruka un Sāremā salu. Lai ar kajaku no Kolkas nokļūtu Roņu salā, nepieciešamas aptuveni astoņas stundas.

Krasta apsardze apstiprinājusi, ka piektdien, kad laivotājs izbrauca, bijis labvēlīgs laiks, taču vēlāk sacēlušies apmēram metru augsti viļņi.

Sestdien, 17. augustā, Nacionālie bruņotie spēki sociālajā tīklā "Twitter" paziņoja, ka glābšanas koordinācijas centrs ("MRCC Rīga") saņēma informāciju par to, ka piektdien kāds vīrietis ar kajaku devies no Kolkas uz Roņu salu un pazudis.

Meklēšana sestdien turpinājās līdz pieciem vakarā. Taču tā tika pārtraukta bez rezultāta. Svētdien meklēšana tika turpināta, piesaistot arī Gaisa spēku helikopteru "Mi-17".

Ceturtdien, 22. augustā, parādījās ziņas, ka Igaunijas piekrastē atrasts kajaks, ar kuru pārvietojies Aigis Auders. To pamanījuši vietējie iedzīvotāji, kas pastaigājušies pa pludmali.

Pats Aigis gan nav bijis atrodams blakus kajakam un viņš vēl joprojām tiek meklēts.

Organizācija "Jūras Laivas" sociālajā tīklā "Facebook" publicējusi informāciju, ka viņiem zināms turpmākais meklēšanas virziens, tāpēc tiek turpināta meklēšana.

Auders, dodoties ceļā, bija ģērbies tumšas krāsas jakā, melnā glābšanas vestē, galvā viņam bija melna vai smilšu krāsas naģene. Viņa kajaks ir zaļganpelēkā krāsā ar dažādu krāsu uzlīmēm. Iedzīvotājus aicina ziņot policijai, ja šādās krāsās drēbes tiek atrastas Latvijas jūras piekrastē.

NBS atgādina, ka meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību palielina savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana. Ja noticis nelaimes gadījums jūrā, nekavējoties jāzvana "MRCC Rīga" pa tālruni 115.

Uz augšu