Pk, 22.09.2023.

"Kurš gan ir redzējis, ka kāds mazgātu Doma baznīcas jumtus?" LNB fasādes metāla virsmas vairs netiks mazgātas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 6
Pirmā daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona lielformāta objekta "Lielā vāze" pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
Pirmā daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona lielformāta objekta "Lielā vāze" pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) fasādes vairs netiks mazgātas, intervijā Latvijas Radio paziņoja LNB direktors Andris Vilks.

Pēc Vilka domām, bibliotēkai ir jāmazgā tikai logi, kas arī tiks darīts, bet metāla virsmām tikšot ļauts novecot. Kurš gan ir redzējis, ka kāds mazgātu Doma baznīcas metālu jumtus, retoriski vaicāja Vilks.

Vilks pastāstīja, ka LNB fasāde līdz šim nomazgāta divreiz, un viņš uzskata, ka tā bijusi muļķība, pakļaujoties "mediju radītai histērijai".

Runājot par LNB darbu, Vilks atzīmēja, ka bibliotēkas mērķis ir arvien vairāk digitalizēt savus krājumus, un šajā procesā LNB esot pāri pusei. Tas palīdz labāk saglabāt trauslākos drukātos darbus, īpaši periodiku, atzīmēja LNB direktors.

Augusta izskaņā LNB atzīmē savu simtgadi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 6

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu