PVO: Četrās Eiropas valstīs konstatēts augsts saslimšanu skaits ar masalām

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Pasaules Veselības organizācijas(PVO) publicētie dati liecina, ka masalas ir atgriezušās četrās Eiropas valstīs, kas iepriekš tika uzskatītas par brīvām no šīs slimības, vēsta BBC.

Pasaules Veselības organizācija paziņojusi, ka masalas konstatētas Albānijā, Čehijā, Grieķijā un Lielbritānijā.

Imunizācijas departamenta pārstāve Keita O'Braiena paziņojusi, ka šajās valstīs ir bijis augsts vakcināciju skaits.

No masalām brīvas valstis tiek paziņotas tad, kad valstu ģeogrāfiskajā zonā 12 mēnešus nav bijis konstatēts neviens saslimšanas gadījums.

Veselības aprūpes eksperti brīdina, masalu uzliesmojumu iemesls ir vispārējās vakcinēšanās samazināšanās un mazais vakcinēto cilvēku skaits dažās marginālās grupās.

Masalas, kam ir raksturīgs drudzis un nelieli sarkani plankumi, parasti izraisa tikai vieglus simptomus, tomēr šī slimība ir viens no galvenajiem jaunu bērnu mirstības cēloņiem pasaulē.

Masalu vīruss izplatās pa gaisu, inficētajiem klepojot vai šķaudot, vai tiešos kontaktos ar inficētajiem cilvēkiem. Masalas ir ļoti lipīga slimība.

Saslimšanu ar masalām iespējams efektīvi novērst ar vakcīnu palīdzību, taču PVO pēdējos mēnešos brīdinājusi, ka vakcinēšanās rādītāji kļūst arvien sliktāki.

PVO norādīja, ka Madagaskarā, kur šī gada pirmajā pusē tika reģistrēti 127 500 saslimšanas gadījumi, situācija ir ievērojami uzlabojusies pēc valsts mēroga vakcinācijas kampaņas.

Masalu inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis visā pasaulē, sevišķi Āfrikā, kur tas gada griezumā palielinājies par 900%. Savukārt Klusā okeāna rietumu reģionā konstatēts 230% pieaugums.

Apjomīgu masalu uzliesmojumus piedzīvojušas Angola, Kamerūna, Čada, Kazahstāna, Nigērija, Filipīnas, Sudāna, Dienvidsudāna un Taizeme.

Savienotajās Valstīs šogad reģistrēti 1 164 saslimšanas gadījumi, kas ir krietni vairāk nekā 2018. gadā. Pērn visa gada laikā ASV tika reģistrēti 372 saslimšanas gadījumi.

Eiropā šogad reģistrēti gandrīz 90 000 saslimšanas gadījumi. Pagājušajā gadā tika reģistrēti 84 462.

Uz augšu