Foto: Asteres un gladiolas - Zinību diena Rīgas ielās

Apollo.lv
Foto: Asteres un gladiolas - Zinību diena Rīgas ielās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zinību dienas noskaņas Rīgas ielās
Foto: Zinību dienas noskaņas Rīgas ielās Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pirmdien, 2. septembrī, jauno mācību gadu sāk aptuveni 215 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati.

» "Bērni, skolotājas vairāk pārdzīvo, ka jums sākas skola." Zinību diena sociālajos tīklos

Foto: Zinību dienas noskaņas Rīgas ielās

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu sākta arī pakāpeniska pāreja uz mācībām valsts valodā. Pamatizglītībā no šī gada 1. septembra pakāpeniski tiek piedāvāti trīs valsts valodas lietojuma proporciju modeļi mazākumtautību izglītības programmu apguvē, no kuriem izglītības iestādei saskaņā ar savā attīstības plānā izvirzītajām prioritātēm ir jāizvēlas viens.

Septembra sākumā spēkā stājušies arī grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos, kas paredz pedagogu zemākās mēnešalgas apmēra pieaugumu līdz 750 eiro. Pagaidām gan finansējums atrasts vien tikai šī gada pēdējiem četriem mēnešiem. Par turpmāko tiks lemts nākamā gada budžeta izstrādes procesā.

Lai 2020. gadā un turpmāk nodrošinātu finansējumu pedagogu minimālās algas likmes palielināšanai līdz 750 eiro, nepieciešamai 22 973 631 eiro. Vienlaikus Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība turpina uzturēt prasību par tālāku pedagogu algu celšanu, kam būtu jānotiek saskaņā ar valdībā iepriekš apstiprināto pedagogu darba samaksas modeli.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu