"Sarkana bumba ar liesmojošu asti!" Vairākās vietās virs Latvijas novērots no debesīm krītošs objekts (9)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kadrs no aculiecinieka video. Deduktors/Twitter
Kadrs no aculiecinieka video. Deduktors/Twitter Foto: Aculiecinieks / Twitter

Pirmdien, 9. septembra, vakarā sociālajos tīklos Latvijas iedzīvotāji dalījušies ar attēliem un video no dažādām Latvijas vietām, kur debesīs novērots kāds objekts, kas atgādinājis sarkanu bumbu ar liesmojošu asti. 

Daži sociālā tīkla "Twitter" lietotāji izsaka minējumu, ka fiksētais objekts, iespējams, ir bolīds.

Astronoms Ilgonis Vilks savā "Twitter" profilā raksta: "Šā vakara spožais zaļais bolīds redzēts Latvijas austrumu daļā. Rīga, Vecāķi, Salaspils, Ogre, Turkalne, Līvāni, Madona, droši vien vēl daudz kur citur. @ervins saka, ka ap 20.58. Vai pēc kāda laika bija skaņa? Paliekoša dūmu aste?"

Kāds tvitera lietotājs vēsta, ka brīdī, kad pamanījis noslēpumaino objektu, atradies Pļaviņās klajā laukā. "Pirmo reizi mūžā ko tādu redzēju. Kā nāca no viena horizonta tā līdz otrai malai. Sadalīšanās ilga ap 10 sekundēm. Skaņas nebija. Bet tik tuvu, ka likas varētu ar roku aizsniegt!"

Observatorija "StarSpace" savā "Twitter" profilā vēsta, ka krītošais objekts bijis "izteikti zaļš bolīds".

"Jācer uz vairākiem video no dažādiem rakursiem, tad var izskaitļot trajektoriju. Protams, es nelolotu lielas cerības uz reāliem meteorītiem, bet nu varbūt kāds krikums arī virsmu sasniedza. Bet nu notikums pats par sevi jau ir vērtība," vēsta "StarSpace" pārstāvji. 

Komentāri (9)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu