Pk, 19.08.2022.

Jaunas ziņas par Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu norises vietām

LETA
Jaunas ziņas par Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu norises vietām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts "Manā dziesmā tu..." Mežaparka Lielajā estrādē.
XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts "Manā dziesmā tu..." Mežaparka Lielajā estrādē. Foto: Ieva Lūka/LETA

Ministru kabinets šodien pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto projektu, kas nosaka, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un tās teritorijā, kā arī "Daugavas stadionā".

IZM norāda, ka abām minētajām pasākumu vietām ir atbilstošā kapacitāte uzņemt apjomīgu dalībnieku un skatītāju skaitu, kā arī abās vietās ir iespējams kvalitatīvi īstenot māksliniecisko programmu un nodrošināt koncertu tehnisko aprīkojumu - gaismas režijas realizācija, apskaņošana un scenogrāfijas realizācija.

Svētku pasākumi plānoti arī Brīvības laukumā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, koncertzālē "Lielā ģilde", kultūras, mūzikas un mākslas telpā "Hanzas perons", kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, VEF Kultūras pilī, Viesturdārzā, Vērmanes dārzā un 11. novembra krastmalā.

» Foto: Igaunijā rekordliels dalībnieku skaits ar krāšņu koncertu noslēdz Dziesmu un deju svētkus

IZM izstrādātajā projektā minēts, ka svētku nedēļas programmu veidos dažādi koncerti un pasākumi - koru koncerts "Dziesmubērns", tautas deju lielkoncerts "Saule vija zelta rotu", pūtēju orķestru koncerts "Skaņu rota Latvijai", bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncerts "Simfoniskie rotājumi", mūsdienu deju kolektīvu lieluzvedums "Augstāk par zemi", folkloras programma "Rotā saule, rotā bite", projekts bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām "Roku rokā dziesmu rotā", vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekts "Radi rotājot" un pasākumi Vērmanes dārzā.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamgad no 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, lai nodrošinātu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanu, IZM valdībā iesniedza informatīvo ziņojumu, kurā tiek prasīta papildu finansējuma piešķiršana 1,6 miljonu eiro apmērā. Jautājums tiks skatīts valdībā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts pārvaldes iestāžu prioritāro pasākumu pieprasījumiem uz nākamā gada valsts budžetu.

Ziņojumā norādīts, ka svētku organizēšanai kopumā nepieciešami 6 354 235 eiro, no kuriem 5 744 568 eiro nepieciešami IZM, IeM nepieciešami 157 095 eiro, VM - 145 672 eiro, LTV - 251 900 eiro, bet Latvijas Radio - 55 000 eiro.

» Dons publicē jaunu video un izziņo koncertu Daugavas stadionā

Tiek lēsts, ka nākamajos XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies ap 35 000 dalībnieku.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri notiek vienu reizi piecos gados. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsture aizsākusies 1960.gadā, kad pirmo reizi Rīgā pulcējās 8539 dziedātāji un 1200 dejotāji.

Foto: Ar svinīgu vērienu norit Dziesmu un deju svētki

Iepriekšējos - XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015. gadā piedalījās 37 890 dalībnieki.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu