C, 23.03.2023.

Ņujorkā piemin 2001. gada 11. septembra teroraktu upurus

LETA
Ņujorkā piemin 2001. gada 11. septembra teroraktu upurus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Ņujorkā trešdien, 11. septembrī, notika piemiņas ceremonija, godinot teju 3 000 cilvēku, kas tika nogalināti 2001. gada 11. septembra teroraktos, kad "Al Qaeda" teroristu nolaupītās pasažieru lidmašīnas ietriecās Ņujorkā Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjos.

Upuru tuvinieki, policisti, ugunsdzēsēji un pilsētas līderi Manhetenā pulcējās Nacionālajā 11. septembra memoriālā, pieminot teroraktu 18. gadadienu.

Klusuma brīži tika ievēroti plkst. 8.46 un 9.03, kad šajā dienā pirms 18 gadiem lidmašīnas ietriecās Pasaules tirdzniecības centra Ziemeļu un Dienvidu torņos.

Ceremonijas dalībnieku vidū bija Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo, pilsētas mērs Bils de Blāzio, kā arī viņa priekšgājēji Rūdijs Džuljāni un Maikls Blumbergs.

Ceremonijā, kas ilga teju četras stundas, tuvinieki nolasīja bojāgājušo vārdu sarakstu, pasakot arī dažus vārdus par upuriem.

"Mēs jūs mīlam, jūs mums pietrūkstat, un jūs vienmēr būsiet Amerikas varoņi," sacīja viena no ceremonijas dalībniecēm, pieminot brāli un brālēnu.

Nolikuši rozes pie memoriāla, tuvinieki viens otru mierināja.

ASV prezidents Donalds Tramps un pirmā lēdija Melānija Trampa uzņēma terorakta upuru ģimenes un izdzīvojušos Baltajā namā, kur viņi ar klusuma brīdi pieminēja gadadienu.

"Al Qaeda" teroristi 2001. gada 11. septembrī nolaupīja četras lidmašīnas. Trešā tika ietriekta Pentagona ēkā, bet ceturtā nogāzās laukā Šanksvilā, Pensilvānijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu